Forum

Ağda Belirli Kullan...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Ağda Belirli Kullanıcılarla Dosya Paylaşımı

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
7,958 Görüntüleme
(@Haluk)
Gönderiler: 1
New Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Windows 7 Ultimate işletim sistemi üzerinde ağda paylaşıma açtığım dosyalar var ancak belirli makinelerin bu dosyalara erişebilmesini engellemek istiyorum, bunun için bir çok yöntem denememe rağmen olumlu bir sonuç alamadım.

Cisco Network Magic programı ile alternatif bir çözüm üretmiş olmama rağmen yinede istediğim şekilde yönlendirme yapamadım.

Ağdaki x dosyası için sadece belirli bilgisayara erişim izni verebilmenin yolu var mıdır?

İlginize teşekkürler.

Gönderildi : 21/10/2010 16:18

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

Merhaba,

Paylaşım üzerinde yetkilendirmede W7 Ultimate için pc bazlı değil ama kullanıcı bazlı erişme-engellemede bulunabilirsiniz.

Basitçe,

- Ağ ve paylaşım özellikleri / gelişmiş ayarlardan / parola korumalı paylaşımı aktif hale getirin.

- Tüm paylaşımlarınızı kapatın

- Ağda bulunan bilgisayarların, paylaşımlarınıza erişmek isteyenlerin kullanıcı adı ve şifreleri ile  kendi bilgisayarınızda aynı kullanıcıları oluşturup, aynı şifreleri verin.

- Paylaşmak istediğiniz klasörü sadece o kullanıcıları belirtip, "herkese / everyone " sekmesini kaldırarak  gönül rahatlığı ile paylaşabilirsiniz.

- Sizin bilgisayarınıza erişmek isteyen kişiler öncelikli olarak karşılarına çıkan kullanıcı adı - şifreyi girmek zorundalar ki paylaşımları görebilsinler.

Keyifli çalışmalar

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 21/10/2010 16:41

Paylaş: