Forum

Workgroupta ağa g&#...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Workgroupta ağa gözatama ma

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
565 Görüntüleme
(@BulentEROZ)
Gönderiler: 80
Estimable Member
Konu başlatıcı

12 kullanıcılı networkümde düne kadar herkes Dlink marka modemim ile internete çıkabiliyor ağada istediği dosyaya göz atabiliyordu. Bugün ağ komşularına girdiklerinde work group un üstüne tıklayınca "XXX erişilemez. Bu ağ kaynağını kullanma izniniz olmayabilir.Erişim izninizin olup olmadığını öğrenmek için ağ yöneticiniz başvurun. Belirtilen ağ adı artık geçersiz." mesajı alıyorum . Fakat ağdaki herhangi bir kullanıcıya mesela \\sekreterya yazarak erişebiliyorum. Bu tüm kullanıcılar için geçerli. Terminallerime Windows Xp pro TR sp3 yüklü. Modemde manuel olarak dns sunucuları 195.175.39.39 ve 39-40 seçili.

Gönderildi : 21/09/2010 13:45

(@rahmidilli)
Gönderiler: 2458
Famed Member

12 kullanıcılı networkümde düne kadar herkes Dlink marka modemim ile internete çıkabiliyor ağada istediği dosyaya göz atabiliyordu. Bugün ağ komşularına girdiklerinde work group un üstüne tıklayınca "XXX erişilemez. Bu ağ kaynağını kullanma izniniz olmayabilir.Erişim izninizin olup olmadığını öğrenmek için ağ yöneticiniz başvurun. Belirtilen ağ adı artık geçersiz." mesajı alıyorum . Fakat ağdaki herhangi bir kullanıcıya mesela \\sekreterya yazarak erişebiliyorum. Bu tüm kullanıcılar için geçerli. Terminallerime Windows Xp pro TR sp3 yüklü. Modemde manuel olarak dns sunucuları 195.175.39.39 ve 39-40 seçili.

Merhabalar,

Local Security policylerden dolayı büyük ihtimalle erişemiyorsunuz.

1. Turn off firewall on both computer, even turn off built-in Microsoft
firewall, or Symantec firewall. Make sure ping is OK on both direction.

2. Open Control Panel --> Administrative Tools --> Local Security Settings.
2a. Highlight "Deny Access to this computer from the network..."
Remove any User in that box.
2b. Highlight Acess this computer from the network, make
sure "Everyone" exist.

Ayrıca;

I have blank passwords on my home PCs, and this proved to be the
problem - by default remote access using a blank password is disabled in
XP Pro. To fix this:

Open Control Panel --> Administrative Tools --> Local Security Settings --> Local Policies --> Security Options

Double-click on "Accounts: Limit local account use of blank passwords to console logon only" and set it to "Disabled".

Gönderildi : 21/09/2010 14:25

(@BulentEROZ)
Estimable Member
Konu başlatıcı

ben sistemin genelinden sormluyum kullanıcıların bilgisayarlar herhangi bir müdahalesi sözkonusu değil . Bu arada Win 7 ve vista olan 1-2 terminlin ağa göz attıklarında tüm pcleri görebildiğini farkettim.

Gönderildi : 21/09/2010 14:34

(@BulentEROZ)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Sorun swich den kaynaklı çıktı değiştirince düzeldi. Saygılarımla [:)]

Gönderildi : 21/09/2010 21:24

(@rahmidilli)
Gönderiler: 2458
Famed Member

Sorun swich den kaynaklı çıktı değiştirince düzeldi. Saygılarımla [:)]

Geribildirim için teşekkürler.