Forum

Yazıcı Problemi

Bildirimler
Hepsini Temizle

Yazıcı Problemi

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
405 Görüntüleme
(@sertac318)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba öncelikle

Daha önceden yaşadığım problemin aynısı fakat ne denediysem olmadı!!

Şirkette
nokta vuruşlu okiml 321 yazıcı var bir pc'ye bağladım ve paylaşıma açık
, yanındaki pc'ye ise çalıştıra yazıcının bağlı olduğu pc'nin ip
adresini yazarak çıkan yazıcı ikonuna sağ tıklayıp bağlan dedim ve
problemsiz çalışıyordu ve aniden gitti benim denediklerim şunlar;

1-iki bilgisayarın güvenlik duvarını kontrol ettim kapalı (hatta virüs programlarını bile kapadım) işe yaramadı.
2-Bu arada aynı çalışma grubu içindeler.
3-ikisininde ağ kablosunu çıkarıp taktım işe yaramadı.
4-Bilgisayarı 2 gün öncesine yani yazıcı çalışır durumdaykenki haline getirdim sistem geri yüklemeden.İşe yaramadı.
5-Hizmetlerdeki yazdırma biriktiricisi ve uzaktan yordam çağrısını (RPC) kontrol ettim her iki hizmette başlamış durumda

Yazıcının bağlı olduğu pc den rahatlıkla yazdırılıyor ama "bağlan" dediğim pcden bağlanamıyorum.
Yazdırmaya
çalıştığımda çıkan uyarı şu;"Yazıcı özellikleri gösterilemiyor.Yazıcı
adı hatalı veya belirtilen yazıcı artık sunucuya bağlı değil" uyarısını
alıyorum.Hatta yazıcıları sildim ve tekrar bağlan dediğimde de bu
uyarıyı aldım..
Benim yaptıklarım harici başka neyden dolayı bağlanmıyor olabilir..Saygılarımla..

Gönderildi : 30/08/2010 17:37

(@YagmurKARATEKE)
Gönderiler: 43
Eminent Member

svchost.exe ye virüs bulaşmış olabilir. svchost.exe task mangerden görebilirsiniz. bu arada bu virüs değildir. sadece bulaşan virüsün etkisinde kalıp değişik atraksiyonlar sağlayabilir sisteme..

Benim başımada bölyle birşey gelmişti. Paylaşımda olan yazıcılarım nedense paylaşımda değillermiş gibi davranıyorlar. yazıcı kuyruklama hizmeti çalışmıyor gibi hatalar veriyorlardı. bu sorunu XP lerde Güvenik güncelleştirmesini  (KB958644 ) aldırıp, Microsoftun Malicious Software Removol Tool ile tam tarama yaparak  sorun giderilmişti..

Gönderildi : 30/08/2010 19:25

(@sertac318)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Yağmur teşekkürler cevabın için..

Güvenlik güncelleştirilmesini (KB958644) kaldır demişsin ama  bu sonradan başıma bi dert açar mı..Diğer bir sorum ise tarama yapacağım bilgisayar yazıcının bağlı olduğu bilgisayar mı , bağlanmaya çalışan bilgisayar mı yoksa her ikisine de mi taramayı yaptıracağım.

Gönderildi : 30/08/2010 22:11

(@YagmurKARATEKE)
Gönderiler: 43
Eminent Member

Öncelikle yanlış anlaşılma olmasın. Güvenlik güncelleştirmesini (KB958644) kaldır değil, ALDIR dedim. Kendini her zaman için güvende hissetmek istiorsan güncelleştirmeleri al daima bu zarar değil seistemin için yarar sağlar. Yama sonuçta bunlar, Açıkları kapatır. Taramayıda iki bilgisayarında da yapabilirsin çok uzun sürmüyor zaten. Ama problemli bilgisayarın yazıcıya bağlanmaya çalışan.

Gönderildi : 31/08/2010 01:33

Paylaş: