Forum

Uzaktan Yazıcı Payl...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Uzaktan Yazıcı Paylaşımı

11 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
4,458 Görüntüleme
(@seyfullahtanriverdi)
Gönderiler: 362
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba çözümpark sakinleri. Şirketimizde iki farklı adslden internete bağlanılıyor. Vpn bağlantısı yoktur. Ben modem-1 deki kullanıcıya modem-2 deki yazıcıyı nasıl kullandırabilirim. Modemlerde Vpn özelliği yok. Sizlerden yardım bekliyorum.

Gönderildi : 27/07/2010 13:41

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member

Merhaba;

Ws03 ve Ws08 için iki ayrı makalemiz bulunmaktadır.

Windows Server 2003 İşletim Sisteminde Internet Printing Kurulumu

Windows Server 2008 Print Services Tools

Kolay gelsin.

Gönderildi : 27/07/2010 14:14

(@seyfullahtanriverdi)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Fatih KARAALIOGLU vermiş olduğun bilgi için teşekkür ederim. Fakat bizim paylaşmayı düşündüğümüz yazıcılar modemler üzerinden haberleşecek. Ortamda server yok. Paylaşılacak yazıcı all-in one yazıcı ağ desteği var ve kendine ait ip adresi mevcut. Ben internet ortamında bu yazıcıya nasıl çıktı gönderebilirim. Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden vereceğiniz bilgi için teşekkür ederim.

Gönderildi : 27/07/2010 14:34

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member

Merhaba;

sahip olduğunuz yazıcınızın kullanmış olduğu port numarasını öğrenip, modem üzerinden gerekli yönlendirmeyi gerçekleştirip işlemi tamamlayabilirsiniz.

LPD / printer 515 515 printing * LPD stands for Line Printer Daemon. Also see printing section.
LPD Printer port number 515 Tcp ve UDP olarak görülmektedir.

http://www.chebucto.ns.ca/~rakerman/port-table.html

Gönderildi : 27/07/2010 14:50

(@MuharremGOKTAS)
Gönderiler: 269
Reputable Member

Yazıcınızın bahsi geçen özellikleri desteklemiyor ise hamachi v.b. yazılımlar ile vpn kurabilirsiniz.

Gönderildi : 27/07/2010 15:11

(@seyfullahtanriverdi)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Muharrem GÖKTAŞ yazıcımız Hp Laserjet m2727nfs serisi All-In one ağ yazıcısıdır. Kendine has ip adresi mevcuttur. Bunu internet üzerinden diğer arkadaşımızın kullanımına açacağım. Bunun için gerekli işlem nedir onu öğrenmek istiyorum.

Gönderildi : 27/07/2010 16:14

(@seyfullahtanriverdi)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Muharrem GÖKTAŞ hamachi ile bir türlü yazıcıyı bağlayamadım. Görüyor ama bağlayamıyorum. Yanıt vermiyor. Nasıl yapabilrim.

Gönderildi : 27/07/2010 17:31

(@MuharremGOKTAS)
Reputable Member

Bu konuda bir çok yazılım mevcut hamachi ile bende denemedim daha önce ama denemeye vaktim olursa bilgi veririm. aşağıdaki linke gözat istersen

http://www.printeranywhere.com/download-windows.sdf  

Gönderildi : 27/07/2010 18:14

(@MuharremGOKTAS)
Reputable Member

Bağlanacak bilgisayardaki hamachi listesinden yazıcının paylaştırıldığı bilgisayara gözat seçeneği ile gittiğinizde yazıcıları görüyor ve sağ tıklayıp bağlan dediğinizde sürücüsü varsa yükler sürücü yoksa göstererek tanıtırsınız.Biraz önce denedim bu şekilde yazıcıyı tanıdı.

Gönderildi : 27/07/2010 18:34

(@seyfullahtanriverdi)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Kurdum bağlantı sağlamak istediğim makinayı gördü yazıcılarıda gördü. Fakat ben makinaya ping atabiliyorum.Ama o makinadan kendime ping atamıyorum. Dolayısı ile yazıcıyı kuramıyorum kendi makinama.

Gönderildi : 27/07/2010 19:54

(@Anonim)
Gönderiler: 0

yazıcının desteklediği bir protokolü seçin örneğin RAW

modem üzerinde 9100 portunu NAT ve Firewall üzerinden yönlendirin.

modeme dışardan bağlanacak olanlar için ip adresi modemin dış ipsini verin.

ıktı alabilirsiniz.

Ama çıktı boyutlarını incelemeniz gerekir.

RAW için hemde renkli çktılar bir kaç kaç MB  büyüklüğünde olabilir. renkli ve A3 ler için daha da büyür.

Gönderildi : 04/08/2010 19:50

Paylaş: