Forum

access point kurulu...

Bildirimler
Hepsini Temizle

access point kurulumu

9 Yazılar
8 Üyeler
0 Likes
1,499 Görüntüleme
(@hayrettin_duzgun)
Gönderiler: 23
Eminent Member
Konu başlatıcı

Kablolu bir yapıdayız domain yapısı var dhcp den ip dagıtmaktayız yalnız kablosuz acess point ile belli bir odaya wireless dagıtacagız acess pointi mevcut yapıya nasıl dahil ederiz

önerebileceginiz bir cihaz varmı

Gönderildi : 09/07/2010 19:49

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Merhaba u.s. robotics cihazlar güzel cihazlar.Kilitlenmeden 4 yıldır çalışıyor.Bu a.p cihazına bir network hattı çekip bağlıyorsunuz.Konfigüre arayüzüne girip networkünüze göre ayarlamasını yapıyorsunuz.Sorun kalmıyor.

Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 09/07/2010 20:13

(@BarisSaritas)
Gönderiler: 34
Eminent Member

Zyxel NBG-417N'yide önerebilirim. Gayet güzel bir cihaz.

Gönderildi : 09/07/2010 21:11

(@mesutsariyar)
Gönderiler: 2515
Co-Founder

(@Fatih_Komitgan)
Gönderiler: 255
Reputable Member

Merhaba,

Mesut ve Uğur hocama ilaveten, yaklaşık 2 yıldır Cisco Aironet 1200 Series kullanıyoruz. Herhangi bir sıkıntı yaşamadık.

Cihazın power injektor adaptörü bulunmakta. Bu sayede Access Point'e güç veriyosunuz. Power İnjektor'u switch yanına koyarak switch ten İnjektor'e İnjektor'dende Access Point'e ağ kablosu çekerek bağlantı kurup arayüz ayarlarını yapabilirsiniz.

İyi çalışmalar...

Gönderildi : 10/07/2010 02:10

(@Fatih_Komitgan)
Gönderiler: 255
Reputable Member

Merhaba,

Mesut ve Uğur hocama ilaveten, yaklaşık 2 yıldır Cisco Aironet 1200 Series kullanıyoruz. Herhangi bir sıkıntı yaşamadık.

Cihazın power injektor adaptörü bulunmakta. Bu sayede Access Point'e güç veriyosunuz. Power İnjektor'u switch yanına koyarak switch ten İnjektor'e İnjektor'dende Access Point'e ağ kablosu çekerek bağlantı kurup arayüz ayarlarını yapabilirsiniz.

İyi çalışmalar...

Özür dilerim Mesut ve Rıza Hocama ilaveten olarak düzeltiyorum.

İyi çalışmalar..

Gönderildi : 10/07/2010 02:12

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

Mademki adım geçti posta cevap yazmam gerekiyor sanırım 🙂

Mesut Hocam'ın belirttiği makalelere ek olarak  http://www.cozumpark.com/blogs/videolar/archive/2009/10/31/video-access-point-kurulum-ve-konfig-rasyonu.aspx  videoyuda inceleyebilirsiniz. Access point config. videoda görsel olarak anlatılmaktadır.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 11/07/2010 04:48

(@edinak)
Gönderiler: 43
Trusted Member

Hocam teşekkürler faydalı bir bilgi.

Merhaba,

İyi çalışmalar...

Gönderildi : 31/08/2010 18:58

(@Anonim)
Gönderiler: 0

ZyXEL NBG-417 N yada ZyXEL NWA3160 önerebilirim.

Gönderildi : 11/01/2011 11:57

Paylaş: