Forum

25 Kullanıcılı Bir ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

25 Kullanıcılı Bir Firmaya Kablosuz altyapı?

10 Yazılar
5 Üyeler
0 Reactions
399 Görüntüleme
(@ilhanCelik)
Gönderiler: 37
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,
Yeni Çalışmaya başlayacağımız bir şirkette bütün altyapıyı kaldırıp Kablosuz bir altyapı olsun istiyorlar.

25 Kullanıcı
2 Server ( File Server + DC + Ad + Fax Server + Vpn + Kerio Winroute Firewall + Muhasebe Programı (Yeni Nesil, Güneş )

Böyle bir altyapı için hangi ürünü tavsiye edersiniz?  Birde Altyapıyı tamamen kablosuz yapmak ne kadar mantıklı

Firma Gebze'de çok fazla adsl hatları kopuyormus daha önceki arkadas airties, speedtouch modem kullanmıs ama düzelmemiş bunun hakkında tavsiyeniz varmı ?

Adsl kullanıyorlar 8 mbit hem vpn + kullanılar için yeterli degil ?

Gönderildi : 25/05/2010 22:16

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Selam, kablolu alt yapı kullanın. ADSL hatlarının kopması ile kablosuz alt yapı birbirinden bağımsız durumlardır. 8 mpbs dsl 25 kullanıcıya yeter. VPN için Gebze civarında alt yapı mevcutsa 1 veya 2 Mpbs Gdat hattı kullandırın. Mevcut modemin markası speedtouch olmasın. Kerio ' yu sistemden çıkarma şansınız varsa çıkarıp yerine donanımsal bir firewall alın. Kerio ile devam edilmesi gerekiyorsa modemi Zyxel olarak seçin ve kullandırın. Şirket içi wireless için de yine Zyxel access pointleri tercih edin.

Gönderildi : 25/05/2010 22:47

(@ilhanCelik)
Trusted Member
Konu başlatıcı

çok teşekkür ederim Alper Bey,

bende tamamen kablosuz bir altyapı istemiyordum tavsiyelerinizi almak istemiştim cok iyi oldu kablosuzu sadece internet için kullandıracagım. kerio konusuna gelirsek bende cok istemiyorum ama fiyat konusunda digerlerinden makul kalıyor şuan firmaya teklfi hazırlıyorum donanımsal bir firewall'da koyacagim. Modem olarakta tavsiyenize uyacağım tekrardan teşekkür ederim

iyi akşamlar

Gönderildi : 26/05/2010 00:33

(@erdemcilingiroglu)
Gönderiler: 2205
Noble Member

İllaki kablosuz düşünülüyorsa Aruba Networks ürünleri kullanılabilir diye düşünüyorum. Microsoft, Google, Amerikan Hava Kuvvetleri, American Express kullanıyor diye biliyorum. Firmalardan bununla ilgili bir teklif alabilirsiniz. Saygılarımla.

Gönderildi : 26/05/2010 02:43

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

25 kullanıcılı bir ortamda Juniper 5 GT işinizi görür. Uygun fiyata bulabilirsiniz.

Gönderildi : 26/05/2010 16:28

(@ilhanCelik)
Trusted Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar cisco juniper FortiGate bunlardan nerden bayi fiyatı alabilirim?
internet'ten arattım hep web satış çıktı firma bulamadım

Gönderildi : 28/05/2010 19:45

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18030
_

Merhaba,

Sponsorlardan Piramit bilgisayar ile görüşün.Sağlam bir firma olup piyasadan aşağı fiyatla ürünü alabileceğiniz bir ortam.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 28/05/2010 19:54

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Merhaba,

Sanırım sorunu ben anlayamadım, ama yardımcı olmak isterim.

Bu şirketin yerel ağını mı kablosuz yapmak istiyorsunuz ? Yoksa o tarafta WISP ( WIFI Internet Servis Provider ) hizmeti veren bir firma var ve bu hizmetten mi yararlanmak istiyorsunuz ? Ya da bu firmanın aDsl yapısı olan başka bir noktası var ve oraya bu arkadaşları kablosuz olarak götürüp ordan mı çıkış vermek istiyorsunuz.

Yazdıklarınızdan tam neye ihtiyacını olduğunu çıkartamadım, maliyet ve performans için, bu sorduklarıma cevap verebilirseniz uygun ve doğru bir yapılanıdrma konusunda size yardımcı olabilirim.

Gönderildi : 07/06/2010 03:44

(@ilhanCelik)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Ertan Bey Merhaba,

en başından bütün altyapıyı kablosuz yapmamız istenmişti ama artık ondan kesinlikle vazgeçtik Cat6 çekilecek ve Juniper Alınacak şuan sadece şirketin en boş oldugu ve işlerinin en az oldugu zamanı bekliyoruz temmuz gibi çalışmaya başlayacagız..

Teşekkür Ederim yardımlarınız için

Gönderildi : 07/06/2010 23:46

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Aslında piyasada birçok 802.11n cihazı varken ablosuz yapıya geçmek faydalı gibi geliyor bana.

Gönderildi : 08/06/2010 13:40

Paylaş: