Forum

İnternet Trafiği

Bildirimler
Hepsini Temizle

İnternet Trafiği

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
314 Görüntüleme
(@kadirakbaba)
Gönderiler: 895
Noble Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar şöyşe bir sorunum var bir türlü kaynağını bulamadım.Belli saatlerde internette kesilmeler yaşıyorum.İsp firmasını aradağım zaman ve firewall tarafından baktığım zaman hattın up olduğunu görüyorum.Ama internet trafiğine baktığım zaman 2Mbit olan hattım 1800 lerde bazen 1900 lere fırlıyor sonra normale dönüyor.Makineleri tek tek dolaştım virüs kontrolü yaptım torrent kontrolü yaptım ki msnlerde yasak ama yine de belli aralıklarda bu trafik çok yükseliyor ve sanırım kopmalarda bundan kaynaklanıyor.sistemde server yok workgroup ortamında çalışılıyor.Gelen internet trafiğinde hangi kullanıcı ne kadar trafik alıyor bunu gösterecek bir program var mıdır?Mutlaka bir kullanıcı sömürüyor ama bir türlü bulamadım.Teşekkürler

Gönderildi : 17/04/2010 14:00

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32996
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Workgroup ortamında bunu tespit etmeniz çok zor çünkü merkezi bir gw yok .

buna sebep muhtemel bir ethernet kartı olabilir bu nedenle net limiter gibi istemcilere bir program yükleyip limitlerseniz bir hafta izleyip sorunsuz devam ediyor ise sorun erhernet değil yüksek kullanımdır. bu durumda tek tek aynı program ile limitleri kaldırıp rapor alabilirsiniz ama bence en iyisi bir proxy server kurun ve yönetimini bu şekilde yapın

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 17/04/2010 14:24

Paylaş: