Forum

TCPv4 ve TCPv6 sist...

Bildirimler
Hepsini Temizle

TCPv4 ve TCPv6 sistemlerinin incelenmesi ve karşılaştırılması

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
448 Görüntüleme
(@onurkucuk67)
Gönderiler: 19
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba ;

Ben Sakarya Üniversitesi Bilgisayar Tekn. Ve Prog. Bölümü (Uzaktan Eğitim) öğrencisiyim. Okulumuzda 4.dönem Yönlendirilmiş Çalışma dersi vardır.Lisans okuyanların Tez uygulaması gibi.
Benim konu başlığım ise TCPv4 ve TCPv6 sistemlerinin incelenmesi ve karşılaştırılması

Sizden ricam TCPv4 ve TCPv6 başlık yapısı arasındaki farklar ve işlevleri ilgili kaynak konusunda yardımcı olurmusunuz ?  Aslında ödevden istenilen, OSI referans modelinin 4.katmanı yani sadece TCPv4 v e TCPv6 protokollerinin incelenmesi.Bu protokollerin başlık yapıları ve başlık yapıları içerisindeki alanların incelenip, ne amaçla kullanıldığını açıklamak. TCP/IP v4 deki TCP başlık yapısı ile ilgili elimde yeterince doküman bulunmakta ancak TCP/IP v6 daki TCP başlık yapısı ile ilgili maalesef hiç doküman bulunmamakta. Umarım yardımcı olablecek biri vardır 🙂

Gönderildi : 07/04/2010 20:52

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

(@onurkucuk67)
Gönderiler: 19
Eminent Member
Konu başlatıcı

TCP6 için protokol başlık bilgisi, TCPv4 ve TCPv6'da akış kontrol, tıkanıklık kontrol ve hata kontrolü nasıl sağlanıyor birde TCPv4 ve TCPv6 güvenlik zaafiyetleri nelerdir araştırıp detaylarıyla yazmalıyım ancak hiçbiryerde tcp v6 die bir şey yok [:S]

Gönderildi : 23/04/2010 20:41

Paylaş: