Forum

Ağ Bağlantısı Durum...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Ağ Bağlantısı Durumu ( Gelen Giden ) Düzensiz İşliyor!!!

21 Yazılar
8 Üyeler
0 Likes
1,481 Görüntüleme
(@maniFesto_)
Gönderiler: 12
Active Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar resimde de göründüğü gibi Ağ bağlantı durumuna bakınca benim
pc den çok fazla veri çıkışı oluyor spay trojen falan diye düşündüm.
programları da yükledim taradım ama gene aynı acaba benim bağlantımdaki
bu sorunun nedeni ne bilen varsa ve anlatırsa çok sevinirim.. Şimdiden Yardımcı Olucak Arkadaşlara Teşekkür Ederim... Yaklaşık 2 Aydır Bu Sorunla Uğraşıorum format bile attım pc, saatlerce virüs taraması yaptım gene birşey değişmedi...Yanlız sadece C: klasörüne format attım...

Gönderildi : 25/03/2010 12:09

(@yasarkiyak)
Gönderiler: 507
Honorable Member

Burada yaklaşık 6,4 GB giden veri ve 3,4 GB gelen veri var ve birşey dikkatimi çekti, bağlantınız 10MB . Sadece 2 saatte bu kadar veri gidip gelmiş.

Yapınızdan biraz bahsedebilir misiniz? 

Bir de hangi programlarla tarama yaptınız? 

Gönderildi : 25/03/2010 12:14

(@maniFesto_)
Active Member
Konu başlatıcı

bağlantı şuan 100 mb. gözüküyor ancak gelen giden durumu gene aynı gelen gidenden çok çok düşük bilgisayarı güvenli modda nod 32 ile tarattım yüksek oranda jeefro.A virüsü ve alman.NAB virüsü buldu çoğunluk jeefro.A idi. 1000 de 10 gibi bi kısmını temizleyemedi. Windows SP3 Kullanıyorum...Driverlarımda Hiç bir sorun yok yeni teknik servise götürdüm elimden imkan olmadığı için parçaları orda test ettirdim... kablodada bi sorun yok dediler...

Gönderildi : 25/03/2010 12:19

(@maniFesto_)
Active Member
Konu başlatıcı

Burada yaklaşık 6,4 GB giden veri ve 3,4 GB gelen veri var ve birşey dikkatimi çekti, bağlantınız 10MB . Sadece 2 saatte bu kadar veri gidip gelmiş.

Yardım Edebilecek Kimse Yok Mu?

Gönderildi : 25/03/2010 12:27

(@yasarkiyak)
Honorable Member

Öncelikle virüs /spy/malware diye yola çıkarsak,

- Açılışta çalışan ve hali hazırda çalışan servis ve programları kontrol ediniz.

-Malware bytes anti malware ve super anti spyware programları ile update ettikten sonra taratınız. Eğer malware vs ise bunlar temizleyecektir.

Gönderildi : 25/03/2010 13:03

(@MuratFethiGumus)
Gönderiler: 68
Trusted Member

Win32/Alman virüsü için aşağıdaki linkten faydalanabilirsiniz. Kolay gelsin..

http://www.avg.com/tr-tr/90149

Gönderildi : 25/03/2010 13:19

(@maniFesto_)
Active Member
Konu başlatıcı

Teşekkür Ederim...Birde  Asıl Sorunuma Cevap Bulabilsem Çok Sevinicem...

Gönderildi : 25/03/2010 13:32

(@yasarkiyak)
Honorable Member

Ben cevap vermiştim ve sizden cevap bekliyorum, kontrol edebildiniz mi?

Gönderildi : 25/03/2010 13:43

(@maniFesto_)
Active Member
Konu başlatıcı

Ben cevap vermiştim ve sizden cevap bekliyorum, kontrol edebildiniz mi?

Teşekkür Ederim Dediklerini Yapıcam Ve Tekrar Sorunu Halledersem...Burada Açıklamasını Yaparım...Tekrar Teşekkürler...

Gönderildi : 25/03/2010 13:54

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Arkadaşım bende bu sorunla karşılaşmıştım kullanmış oldugun ethernet 1000 mb asus olmalı.Etherneti 100mb düşür sorun kalkacaktır.

Gönderildi : 26/03/2010 00:04

(@maniFesto_)
Active Member
Konu başlatıcı

Arkadaşım bende bu sorunla karşılaşmıştım kullanmış oldugun ethernet 1000 mb asus olmalı.Etherneti 100mb düşür sorun kalkacaktır.

arkadaşım daha yeni aldım ethernet zaten eski ethernet çıkışım onboard 100/10 mbps şuan aldığımda aynı yaklaşık 3 aya kadar çok güzel çalışıodu şimdi neden böle bişey yaptı anladım... Yıllardır bilgisayar kullanıyorum ama ilk defa böle bi sorunla karşılaşıorum...

Gönderildi : 27/03/2010 11:51

(@maniFesto_)
Active Member
Konu başlatıcı

Öncelikle virüs /spy/malware diye yola çıkarsak,

- Açılışta çalışan ve hali hazırda çalışan servis ve programları kontrol ediniz.

-Malware bytes anti malware ve super anti spyware programları ile update ettikten sonra taratınız. Eğer malware vs ise bunlar temizleyecektir.

Dediğin gibi yaptım sölediğin programlarla tarattım makinayı hatta avira nod32 ile de tarattım bayaa bi virüs çıktı sildim hepsini ama durum aynı internette bi değişiklik yok...

Gönderildi : 27/03/2010 11:54

(@MuratFethiGumus)
Gönderiler: 68
Trusted Member

En iyisi formatlanmış temiz bir hdd takıp üzerine işletim sistemi kurun, aynı sorun devam ediyorsa virüsle alakası olmadığından emin olur, ethernet kartı üzerine yoğunlaşırsınız.

Gönderildi : 27/03/2010 13:12

(@huseyinsevin)
Gönderiler: 821
Prominent Member

Paylaşımda olan bir klasörünüz var mı? Belkide kendi lokalinzdeki bir yere paylaşım sebebiyle upload yapıyorsunuz...

Burada yaklaşık 6,4 GB giden veri ve 3,4
GB gelen veri var ve birşey dikkatimi çekti, bağlantınız 10MB . Sadece
2 saatte bu kadar veri gidip gelmiş.

Sanırım mb demek istediniz.

Gönderildi : 28/03/2010 02:17

(@maniFesto_)
Active Member
Konu başlatıcı

valla yardım eden tüm arkadaşlara teşekkür ederim cevap verme zorunluluğunuz yokken yardımcı oluyorsunuz çok teşekkür ederim...Öncelikle Yaşar KIYAK'ın önerdiği antivirüs programlarıyla tarattım bilgisayarı hatta yeni ethernet kartı taktım üzerine daha farklı antivirüs programlarıyla tarattım 100lerce virüs temizledim üzerine format attım 2. formatım oldu ve internet hala aynı durumda artık sorunun benim bilgisayarımda olmadığını anladım çünkü geçen hafta bilgisayarcıya götürdüm adam direk taktı bi kaç ayar yaptı internet çalıştı ama format atmam gerektiğini söledi attım ve durum hala aynı...ethernet kablosunu test ettirdim sorunlarını giderdim...gene aynı interneti aldığım yeri değiştirdim başka birine bağlattım sorun gene değişmedi sadece bi gün kullandım ve eski haline döndü...ve artık pes ettim uğraşmıyorum en yakın zamanda wireless bağlantı yapıcam tabi bunun için 30 tl civarı bi ücret verip wireless aparatı alıcam zarar üzerine zarar...Bakalım nereye kadar?...ARkadaşlar yardımlarınızı hala bekliyorum sizide sıkmak istemiyorum...Yardım ederseniz çok minnettar olucam...

Gönderildi : 30/03/2010 18:29

(@yasarkiyak)
Honorable Member

Burada birşey merak ediyorum.

Format attıktan sonra hiçbir program kurmadan da yine aynı sıkıntı var mı? 

Kurulum yaptığın işletim sistemi orjinal mi? Ya da modifiye edilmişlerden mi? 

Gönderildi : 30/03/2010 19:03

(@maniFesto_)
Active Member
Konu başlatıcı

Burada birşey merak ediyorum.

Format attıktan sonra hiçbir program kurmadan da yine aynı sıkıntı var mı? 

Kurulum yaptığın işletim sistemi orjinal mi? Ya da modifiye edilmişlerden mi? 

hiç eklenti yoktu windows u kurduktan hemen sonra sadece ethernetin driver ını kurup öle denedim hiç bi değişiklik yoktu.

acaba ttnet le alakalı bişey midir veya modemde mi sorun var fazla bağlantı aşırı yükleme yapıp benim bilgisayarı engellemiş olabilir mi dicem oda olamaz çünkü önceden başka bi yerden bağlanıodum aynı sorun vardı şimdi başka bi yerden aldım interneti hala aynı sorun var 2. formatı attım hala aynı birincisinde bilgisayarcı hatalı atmışsın falan dedi hiç sanmıorum yıllardır bilgisayar kullanıyorum ve format atıorum hiç bişey değişmedi 2. formatta. ilk defa böle bişeyle karşılıorum benim oturduğum bölgeye gelen internetle alakalı bişey mi dicem oda olamaz çünkü önceden tek bağlanıodum ewimde internet bağlantısı vardı rahat rahat çalışıodu. Tek Çarem wireless gözüküyor onuda denicem çözemessem bilgisayarımı hurdacıya satıcam 😀

Gönderildi : 30/03/2010 20:08

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Selam, sorun devam ediyor mu bilmiyorum ama, modeminizi sıfırlayıp firmware upgrade ettiniz mi? Ayrıca format attım demiştiniz, Internetten Low-Level format atan, yani diski wipe eden, bir başka deyişle diski fabrika ayarlarına geri döndüren bir format deneyin. Diskin recovery şansı kalmasın. Modeminizde de söylediğim gibi sıfırlayıp firmware upgrade yapın. Ayrıca, diske sürekli yüklediğiniz programlar varsa, bunları bir kaç gün yüklemeden makineyi izleyin. Hatta üzerine bir de BIOS güncellemesi öneririm. Diyelim ki durum aynı, Netstat adlı programı bulun, bu bağlantıların fazlalaştığı saniyelerde makinede çalıştırın, nereden geldiğini ve hangi porttan hangi IP'ler ile iletişime geçtiğinizi görün. Bunlardan kurtulma şansınızı o zaman anlayabiliriz. Her durumda şikayetiniz devam ediyorsa, bilgisayarınızı değiştirmeniz gerekir.

Gönderildi : 07/04/2010 02:15

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Bence sadece virüs taraması yaparak eğer vartsa virüs sorununuzu tespit edemeyebilirsiniz. Firewall özelliği de olan ve tüm ağ trafiğini denetim altına almanızı sağlayan Internet Security tarzı yazılımlar kurarsanız bu durumda internete erişmeye çalışan yazılımlar size bildirilecektir.

Eğer herhangi bu şekilde -daha önce tespit edemediğiniz- bir virüs varsa da önlemini almış olursunuz. Siz hangi programların internete erişmesini istiyorsanız sadece onlar erişebilir.

Kısaca bilgisayarınıza Avira Premium Security Suite, Norton Internet Security 2010 , Kaspersky Internet Security 2010 , Trend Micro Internet Security Pro 2010, AVG Antivirus with Anti-Spyware tarzı yazılımlardan herhangi birini yüklerseniz bilgisayarınızdaki ağ trafiğini kontrol altında tutmuş olursunuz.

Gönderildi : 07/04/2010 14:13

Sayfa 1 / 2
Paylaş: