Forum

Network üzerin...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Network üzerinden notebook kurulumu

8 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
449 Görüntüleme
(@ErtanKURUN)
Gönderiler: 686
Honorable Member
Konu başlatıcı

Selam arkadaşlar;

Elimde 800 adet Fujitsu siemens amilo 2727 notebook var bunların hepsine işletim sistemi kurmam gerekiyor (vista)

Bunları en çobuk ve sağlıklı bir şekilde nasıl kurabilirim ? önerileriniz nelerdir..

Daha öncesinde  bir üniversitenin böyle bir projesini üstlenmiştim 2300 adet makinanın kurulumunu yapmıştım 

İşletim sistemi vista olunca sorun yaşarmıyım acaba önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim arkadaşlar

Gönderildi : 30/04/2008 17:29

(@mustafakasikci)
Gönderiler: 811
Noble Member

Selam arkadaşlar;

Elimde 800 adet Fujitsu siemens amilo 2727 notebook var bunların hepsine işletim sistemi kurmam gerekiyor (vista)

Bunları en çobuk ve sağlıklı bir şekilde nasıl kurabilirim ? önerileriniz nelerdir..

Daha öncesinde  bir üniversitenin böyle bir projesini üstlenmiştim 2300 adet makinanın kurulumunu yapmıştım 

İşletim sistemi vista olunca sorun yaşarmıyım acaba önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim arkadaşlar

Acronis 11 kullanabilirsin Ertan abi.Yada network üzerinden ghost. 

Gönderildi : 30/04/2008 17:37

(@OmerKARADENIZ)
Gönderiler: 1560
Noble Member

Microsoft derki;

Her bilgisayarda PXE Compliant card ve CD-rom

Windows Deployment Service , DHCP Server, shared Source files ile bu dediklerini yapabilirsin.

Hatta sana birde Step by Step guide Link verebilirim ki çok rahat yapabilirsin.

Başka bir seçenek ise Acronis True Image Echo Server, Snap Deploy, DHCP Server kullanarak universal restore özelliği ile yapabilirsin.

Seçenek senin daha önce bu işlemi yaptığına göre bir tecruben vardır. Bana sorarsan Acronis daha yakın geliyor sebebi ise üzerine 3.party yada special programlarına katabilecek olman.

Kolay Gelsin

Gönderildi : 30/04/2008 17:58

(@ErtanKURUN)
Gönderiler: 686
Honorable Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler arkadaşlar;

Ömer hocam dediğin gibi Acronis mantıklı geliyor banada aklıma takılan vista olmasıydı  daha önce vista yı network ten kurmadım açıklama için teşekkürler..

Gönderildi : 30/04/2008 18:01

(@Anonim)
Gönderiler: 0

2300 adet makinanın kurulumunu yapmıştım..   Hocam çok iyi yaa [Y] kısaca açıklayabilirmisnz nasıl kurdunuz.bizimde ön bilgimiz olsun. vista sistemide en kolay yoldan halledersiniz umarım kolay gelsin

Gönderildi : 01/05/2008 00:34

(@fatihozcan)
Gönderiler: 248
Reputable Member

Microsoft derki;

Her bilgisayarda PXE Compliant card ve CD-rom

Windows Deployment Service , DHCP Server, shared Source files ile bu dediklerini yapabilirsin.

Hatta sana birde Step by Step guide Link verebilirim ki çok rahat yapabilirsin.

Başka bir seçenek ise Acronis True Image Echo Server, Snap Deploy, DHCP Server kullanarak universal restore özelliği ile yapabilirsin.

Seçenek senin daha önce bu işlemi yaptığına göre bir tecruben vardır. Bana sorarsan Acronis daha yakın geliyor sebebi ise üzerine 3.party yada special programlarına katabilecek olman.

Kolay Gelsin

merhaba acronisin bu özelliğini nasıl öğrenebilirim makale arıyourm ama bulmakta zorlanıyorum,cross kablo ile atıyoruz değilmi bu notebooklara image i ?

Gönderildi : 22/07/2009 14:40

(@doganbayraktar)
Gönderiler: 1392
Noble Member

Aslında bu bile bir makale yazılması gereken bir konu

Gönderildi : 22/07/2009 14:52

(@VedatKaplan)
Gönderiler: 27
Eminent Member

WDS kardeş DHCP kuracan dnsi ayarlayacan forumda aratırsan bulacaksın bunların yapılandırmalarını ve kurulumlarını

Gönderildi : 24/07/2009 02:29

Paylaş: