Forum

yerel ağ bağlantısı...

Bildirimler
Hepsini Temizle

yerel ağ bağlantısı onarımı...

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
669 Görüntüleme
(@batuhandemirdal)
Gönderiler: 182
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,benim sıkıntım şu:

telesis gigabit 2 adet 24 portlu switch ve 8 tane aptal switch'im var 8 portlu.Birde güvenlik duvarı cihazı.işletmede server 2003 kullanılıyor client pc ler xp kurulu.Durup dururken bağlantı duruyor duruyor derken yazılım prog. çalışıyor donup kalıyor hatta internette dahi çıkamıyosun.sağ tıkla onar dediğimizde kendine geliyor ve yazılım prog.çalışmaya başlıyor internete girebiliyorsun bunun sebebi ne olabilir.aptal switchleri devre dışı bıraktım yine aynı sıkıntı.gigabit switchlerin arayüzüne girdimhiç bir problem gözükmüyor antivirüs server'ımda var.neden durup dururken olabilir.?

Gönderildi : 04/03/2010 19:41

(@Anonim)
Gönderiler: 0

benzer bir sorun başıma gelmişti.. ethernet kartlarının sürücülerini kontrol et. o/b broadcom ethernet kartlarında bu sorunu yaşamıştım. realtek PCI 10/100 taktım. ethernet hızını manuel olarak Link Speed & Duplex değerini 10/100 Full Duplex olarak seçtim düzeldi. denemekte fayda var. daha sonra switch üzerindeki Qos varsa açıp deneyebilirsin.

Gönderildi : 05/03/2010 02:22

(@ErkanDURMAZ)
Gönderiler: 70
Trusted Member

geçen yıl bu zamanlar bir virüs network hizmetini durduyordu böyle bir sorun olabilir belki.

Gönderildi : 06/03/2010 01:54

(@batuhandemirdal)
Gönderiler: 182
Reputable Member
Konu başlatıcı

teşekkür ederim.

Gönderildi : 11/03/2010 16:53

Paylaş: