Forum

sınırlı baglantı so...

Bildirimler
Hepsini Temizle

sınırlı baglantı sorunu

12 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
355 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

merhaba, bulundugum yerde internete girerken cısco acess poınt kullanılmıs fakat yakınımda olana baglantı saglanmıyor , sınırlı baglantı uyarısı verıyor wırelles baglantı kurmaya calıstıgımda, sorun tanımlayınca gercersız ıp adresı dıyor ,fakat aynı yerdekı bır baska  acess uzerınden rahatlıkla gırıyorum , boyle bır sorunum yoktu wmware kurduktan sonra bu sorun ortaya cıktı ..... sizce aynı networkte nıcın yakınımdakı cısco wıreless uzerınden cıkamıyorum acaba ?

Gönderildi : 21/01/2010 16:48

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32988
Illustrious Member Yönetici

Merhaba ;

o AP üzerinden nete çıkan veya ona bağlanan başka bir makine var ise onun ayarlarını kontrol edin ve sizinde ayarlarınızı onunkiler ile aynı konuma getirin . Eğer yok ise AP ye bağlanıp ayarlarını kontrol edin . Eğer bağlanmıyorsanız kablo ile bağlantı deneyin  veya resetleyin ap yi.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 22/01/2010 14:46

(@Anonim)
Konu başlatıcı

ap üzerinden nete cıkan baska bir makine ile denemedim fakat kablolu baglantı denedıgımdede aynı sorun oluyor, gateaway gozukmuyor ama atanmıs gecersız bır ıp adresı mevcut kı dhcp sunucu o aralıkta ıp ataması ımkansız aralıklarda degıl atadıgı ip adresi aynı ap ye gelen swıtch uzerınden de kablolu denedıgımde o swıtch den de hıc bır sekılde baglantı saglayamadım... baska makine ıle deneyıp sonucunu bakacagım.

Gönderildi : 22/01/2010 14:52

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

ap üzerinden nete cıkan baska bir makine ile denemedim fakat kablolu baglantı denedıgımdede aynı sorun oluyor, gateaway gozukmuyor ama atanmıs gecersız bır ıp adresı mevcut kı dhcp sunucu o aralıkta ıp ataması ımkansız aralıklarda degıl atadıgı ip adresi aynı ap ye gelen swıtch uzerınden de kablolu denedıgımde o swıtch den de hıc bır sekılde baglantı saglayamadım... baska makine ıle deneyıp sonucunu bakacagım.

Kusura bakmayın ama ben bir şey anlamadım .

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 22/01/2010 17:42

(@gorkemdoruk)
Gönderiler: 129
Estimable Member

Bende fazla birsey anlamadım :))  ama AP ye müdahale  yetkiniz  varmıdır ? Eger  kullanıcıysanız  sisteminizde NAC uygulanmış olabilir bu yüzden ip alamıyor  olabilrsiniz  .

Gönderildi : 22/01/2010 18:54

(@Anonim)
Konu başlatıcı

kusura bakmayın ben detaylı anlatamadım sorunu fark ettıgım sekılde anlattım bır yer veya yerlerı atlamıs olabılırım , ama nac uygulandıysa ıp almam için ne gerekir peki  ?

Gönderildi : 23/01/2010 01:56

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Sorunu bir daha anlatmayı deneseniz ?

Gönderildi : 23/01/2010 02:18

(@gorkemdoruk)
Estimable Member

kusura bakmayın ben detaylı anlatamadım sorunu fark ettıgım sekılde anlattım bır yer veya yerlerı atlamıs olabılırım , ama nac uygulandıysa ıp almam için ne gerekir peki  ?

NAC için GPO dan  uygulanan sertifikaları alıp NAC server üzerinden ip alırsınız  network güvenligi için..

Gönderildi : 23/01/2010 02:23

(@Anonim)
Konu başlatıcı

sorunu tekrar anlatayım sımdı  5 katlı bır bına ıcındeyım ve her katta cisco ap mevcut, daha oncelerı wireless üzerinden baglanmaya calıstıgımda proxy engeli ile karsılasıyordum sonra proxy uygulaması kaldırıldı ve nete cıkısım saglandı.

fakat sınyalı guclu olan bulundugum kattakı ap den de nete cıkıyordum 2 gun oncesıne kadar , fakat su an 169.29.x seklınde bır ıp adresi gozukuyor sınırlı baglantı uyarısını alıyorum sonunda ama onceden baglandıgımda hıc boyle bır ıp atanmıyordu. sorun bundan ıbaret ap ye yetkım yok ,local aga dahıl olan desptop pc de sorun yok ama noebook ıle baglantı saglıyamıyorum ... yanı sorun benden kaynaklı olsa dıger ap lerden baglanmayı denedıgımde de sorun olmaz mı ?

Gönderildi : 23/01/2010 02:46

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Tamam şimdi anlaşıldı.

bu ip adresi APIPA ip si olup siz bağlantı kursanız dahi eğer wireless üzerinden ip dağıtımı yok ise bunu almanız normal , sistem yöneticiniz ile görüşüp durumu ona bildirin ki belki şirket politikası olarak ip dağıtmıyor olabilirsiniz wireless için . veya 802.1x vb bir güvenlik nedeni ile ap ye bağlantı sağlayamıyorsunuz ki bu durumda da sistem yöneticiniz ile görüşmeniz gerekli

Gönderildi : 23/01/2010 03:16

(@gorkemdoruk)
Estimable Member

AP yi hiç kapatıp açtınızmı? belki MAC adresinizi blokluyodur bazen bu tür hatalar  verebiliyor başıma aynı  şekilde  gelmişti AP restart edince sorunu halletmiştim...

Gönderildi : 23/01/2010 04:46

(@Anonim)
Konu başlatıcı

hayır ap yi resetlemedim hiç mac adresimi blockladıgı dogru olabilir , farklı bır notebook ıle deneyecegım hakan bey acaba wireless ip dagıtmıyor olabilir dediniz ya , ethernet ile baglanmaya calıstıgımda da aynı sorun oluyor bu durumda dıger arkadasımızın dedıgı gibi mac mı blocke edilmiştir acaba?

Gönderildi : 24/01/2010 01:23

Paylaş: