Forum

ağ daki pc ağdan ko...

Bildirimler
Hepsini Temizle

ağ daki pc ağdan kopuyo

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
340 Görüntüleme
(@beytullahsahin)
Gönderiler: 27
Eminent Member
Konu başlatıcı

selam arkadaşlar network e bağlı pc nin biri ara sıra ağdan kopuyo ama kendi ağa yı görebiliyo.başka bir pc onu göremiyo..bilgisayarı yeniden başlattığımızda sorun çözülüyo..servislerden birimi çalışmıyo yoksa ..yardımcı olursanız sevinirim

Gönderildi : 06/08/2009 13:52

(@ugurdasdemir)
Gönderiler: 1824
Noble Member

Merhabalar;

Yapacağınız test çok basit olacak  sorun olan makinanın işletim sistemi  üzerinde                  

Başlat-Çalıştır-cmd            Ms-Dos ekranı karşınıza gelecek   daha sonra

ağ ortamında bir başka makina ile arasındaki bağlantıyı test edeceğiz.
1.
örn.      ping  145.125.54.51 -t     51. makinaya bu şekilde ping atıyorsunuz ve bağlantıda gelen giden paketlerde bir sorun var mı  ? bağlantı hangi süreçte kesintiye uğruyor bunları görebilirsiniz.

2.  Modem ile bağlantıda bir problem var mı ? bu da internet çıkışınıza direkt etkide bulunacak

ping 145.125.54.01 -t ile kontrol edilecek

isim çözümleme de veya yine bir internet sitesi üzerinde bu sorunu kontrol etmek istiyorsanız da

ping www.yahoo.com      -t işlevi veya   tracert  www.yahoo.com   ile ağ yolunu görebilirsiniz .

Bunlar network tarafında rutin testlerdir.

Diğer bir haliyle ilk yapılması gereken durumlar

-Network adapter'de teknik bir sorunun olması durumu
-Beraberinde sürücü probleminin olup olmadığı
-Sistem de etkin bir virüsün bir problem oluşturup oluşturmadığı aşamalarıdır.

Kolay Gelsin - Bu süreçte  sorun için yapmış olduklarını yazmış olsanız daha etkili yardım edebiliriz.

Gönderildi : 06/08/2009 14:10

(@beytullahsahin)
Gönderiler: 27
Eminent Member
Konu başlatıcı

teşekkürler ilginiz için önerilerinizi uyguladım ethernet kartını değiştirdim sorun çözüldü şimdilik.umarım sorun çıkmaz ..

Gönderildi : 06/08/2009 15:20

(@ugurdasdemir)
Gönderiler: 1824
Noble Member

Ok sorun olursa tekrar paylaşırsınız

Gönderildi : 06/08/2009 15:52

Paylaş: