Forum

Ethernet Kartı Perf...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Ethernet Kartı Performans Ölçümü

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
559 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

merhaba

iş yerimdeki pclere cnet gigabit ethernet kartı aldım. Bu ethernet kartlarının performansını ölçebileceğim bir program varmıdır acaba

yani eskiden 100 lük olan ethernetler yerine aldığım bu kartların ne denli verimli çalıştığını öğrenmek istiyorum

teşekkürler

Gönderildi : 25/07/2009 13:14

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32996
Illustrious Member Yönetici

Merhaba ;

Kullandığınız kablo cat5e ve switch 1000 lik mi ? ayrıca bunlar olsa bile örneğin dosya kopyalama ve network hızı içi aldı iseniz karşı pc dede aynı şekilde 1000 lik kart var mı ?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 25/07/2009 16:07

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

hakan hocam switch tüm portları 1000lik bir switch. ancak kablo cat5 cat5e değil.

dün kurulum yaptım kabloyu tüm portları gbit switch'e takınca çalışmıyor ancak 100'lük switchte çalışıyor.

gbit çalışması için 8 telinde çalışıyor olması gerekli değil mi bazılarında 4 yani mavi bazılarında 5 çalışmıyor mesela. ama ne işse genelde 4 ve 6 numaralı kablolar çalışmıyor gözüküyor tester'da.

bu da sanırım gbit çalışmamızı engelliyor.birde kablonun cat5e olmaması sadece 100lük switchte çalışıp 1000lik switchte çalışmamasına neden olabilir mi

değerli yorumlarınızı bekliyorum

teşekkürler

Gönderildi : 26/07/2009 20:58

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

CAT5 ile 100 Mbit veri aktarımı yapar. CAT5e (Enhanced CAT5, gelişmiş CAT5) dir.. Bu CAT5 ile aynı yapıda olup, daha üst seviye değerlere erişebilen bir kablodur. CAT5e ile gigabit hızına ulaşılabilir. Gigabit ethernet'te CAT5 kullanılabilmekle bereber CAT5e tavsiye edilir.

Siz öncelikle kablo uçlarınızı tester ile kontrol edin.Uçlar doğru bir şekilde çalışıyormu.Cat5e olmaması halinde gigabit verım alamayabilirsiniz.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 27/07/2009 03:21

Paylaş: