Forum

The network path wa...

Bildirimler
Hepsini Temizle

The network path was not found Hk.

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
409 Görüntüleme
(@alperaykut)
Gönderiler: 259
Honorable Member
Konu başlatıcı

Selam arkadaşlar, 21 adet Clientı'ma Win32/sdbot.dr virüsü girdi.Bunların hepsini Mcafee VirüsScan Enterprise + Anti Spyware Module 8.0.0 ile sildim.Ayrıca Microsoft'un kendi Mayıs 2009 Malware programı ile sildim.Sildikten sonra Silmeden onceki virüslü zamanlardaki "The network path was found" Firewall servislerini ICS kapatma ve acma sorunları oluyordu.Sildikten sonra hepsi duzeldi.Ancak ozellikle The path not was found sorunu Pc'leri restart ediyorum düzeliyor Ondan sonra 21 adettten bazılarında \\xx\c$ yazmak istedimde "The network path was found" diyor ve pc'ye ulasamıyor.Ancak Client'a Remote'tan ,VNC pingleme hepsi yapılıyor.Hatta sistem Üretimdeki ozel userla kendini acıp Sistemle düzenli bir şeklide hiçbişey yokmus gibi calısıyor.Ancak Ortada bir sorun var.Şimdi mrk ettiğim ben virüsü temizlemem ragmen no virüs found bulunamadı demesine ragmen hala sistem uzerinde bir yerde virüsün kaldığını dusunuyorum.Bana Bunu kokunden halledeceğim Ozel bir tool var mı ? Ayrıca Neden Virüs bir süre sonra aktif oluyor."The network path was found" restart ediyorum clientı ulasabiliyorum ilk anda zaman belli olmuyor ama engec 1-2 gun icerisinde \\ccc\c$ şeklinde ulasaqmıyorum.Veya Daha farklı bir soru sorayım Virüsleri doğru şekilde sildim Ancak "The network Path was found" hatasını baska bir sebebden veriyor ? Şimdidden yardfımlarınız icin teşekkurler.Birde Eger cok karışık yazdıysam Uzgunum.

Gönderildi : 03/06/2009 02:30

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

Spyware doctor ile tarama işlemi gerçekleştirebilrisiniz. Ayrıca http://www.microsoft.com/security/portal/Entry.aspx?name=Win32%2fSdbot  linki incelersenzi windows defender ile de temizlyebilirsiniz.

Keyifli çalışmalar

Gönderildi : 03/06/2009 03:38

Paylaş: