Forum

Network te kesilme ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Network te kesilme sorunu

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
318 Görüntüleme
(@erkanmeyveci)
Gönderiler: 13
Eminent Member
Konu başlatıcı

Arkadaslar networkumuzde meydana gelen anlık ping kesilmelerinden dolayı kullandıgımız ticari yazılım sürekli dusmekte..bu kesilme dun basladı.. swichleri degistirdim.. makineleri teker teker cıkarıp geri aldım herseyi denedim fakat sorunu bulamadım.. tek makine ve server yaptıgımız zaman sorun olmuyor.. seri ping attıgımız zaman server a arada kayıplar oluyor.. buna sebe olan olayı nasıl tespit edebilirim.. networku tarayacak ve bilgi verecek bi yazılım mı olur baska seymi olur bi fikir verebilirseniz cok sewinirim.. tesekkurler...

Gönderildi : 07/05/2009 12:52

(@OmerKARADENIZ)
Gönderiler: 1560
Noble Member

Tüm makinelerde anti virus taraması yapmalısın ayrıca http://www.omerkaradeniz.com/2009/04/10/worm_downada-w32downadup-w32confickerworm-virus-analizi/  linkin sonundaki temizleme araclarınıda kullanabilirsin.

Online Scanner : http://safety.live.com

Gönderildi : 07/05/2009 13:05

(@doganbayraktar)
Gönderiler: 1392
Noble Member

Merhabalar,

Ömer hocama ilave olarak malware'ler içinde antimalware programını kurup tarattırmanızda fayda var.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 07/05/2009 13:11

(@GokayAtatekin)
Gönderiler: 100
Estimable Member

bahsetiğiniz sorun bende mevcut hatta 2 gün öncesi bende konu açtım

bende sorun acess point ve yedekleme cihazındaydı

oonu ancak bir makinande sürekli ping atmaya başaladım bu arada ana swichlere gelen tüm kabloları söktüm tek tek taktım

ne zaman ping düştü o swiche geçtim tyani deneye deneye buldum ama can sıkıan kötü bir sorun virüs prgları ile tekrar konutrol edilebilri

kolay gelsin

Gönderildi : 07/05/2009 14:17

(@erkanmeyveci)
Gönderiler: 13
Eminent Member
Konu başlatıcı

tesekkurler cvp lar icin tum makinelerde anti vurus taraması ve mallware taraması ilk yaptıklarımız arasında idi ama son zamanlarda antivirusler cok kacırmaya basladı.. lokasyonda symantec av kullanılıyor.. netwroku taramaya dewam ediyorum..

Gönderildi : 07/05/2009 15:47

Paylaş: