Forum

ipad gücelleme soru...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] ipad gücelleme sorunu

9 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,811 Görüntüleme
(@bilalhaksever)
Gönderiler: 354
Honorable Member
Konu başlatıcı

Netten itunes indirdim.İpad air2 usb kabloyla pc'ye bağladım.Program güncelleme yapmak istermisin dedi.

Yedek aldım.Güncelleme yaptım.Güncelleme dosyası indirdi.Kurulum esnasında yeniden başlat yaptı belli bir seviyede hata verdi.

Ne yapmalıyım.Hangi tuşlara basmalıyım.

85813289 a017 400e 8a9b 6632bc412e96

Gönderildi : 06/04/2021 18:54

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Selam, sanki shiftdelete net yada donanımhaber daha uygun bir forum olurdu ama google a bile sorsan çıkardı ya Bilal 🙂

For devices with Home button:

1. Press and hold the Power button and the Home button at the same time
  2. Wait for the device to reboot and then release the buttons once the Apple logo appears.

For devices with no Home button:

1. Press and release the Volume Up button
  2. Press and release the Volume Down button
  3. Press and hold the Power button to restart your iPad.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 06/04/2021 19:11

(@bilalhaksever)
Honorable Member
Konu başlatıcı

@hakanuzuner  Teşekkürler hakan bey.

apple kimliğiyle ilgili bir sıkıntı oluştu.Belli adımları izledim.Hesap kurtarmaya geldim.

Amacım parola sıfırlamaktı ama bu aşamaya nasıl geldim bende anlamadım.

Kanser hastası komşumuz, yaşlı bir teyzemizin ipad'i,uygulamarda sıkıntısı vardı.O nedenle güncelleme yoluna gittim.

Youtube uygulaması ve birkaç uygulamada sıkıntı vardı çalışmıyordu.

Şimdi apple'dan mail geldi baya uzun süre bekletiyor.Bu işlemi iptal edip tekrar baştan parola sıfırlama seçeneğini kullanabilirmiyim.

Yoksa bu süreyi beklemekmi gerekir.

apple destek

Gönderildi : 08/04/2021 11:41

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Geçmiş olsun, dediğim gibi uzmanlık alanım değil, burada bu tür son kullanıcı konularda uzman bulamayabilirsiniz, daha çok sunucu sistemleri ile ilgili uzmanlar var. Ondan dedim donanımhaber, shiftdelete net gibi yerlerde bunu çok daha iyi bilen insanlar vardır.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 08/04/2021 11:54

(@bilalhaksever)
Honorable Member
Konu başlatıcı

@hakanuzuner  Ok teşekkürler.

Gönderildi : 08/04/2021 12:11

(@serkanates)
Gönderiler: 1278
Üye

Hiç vakit kaybetmeden Apple'dan telefon desteği talebinde bulunun. Talebinizi oluşturduktan sonra 3 dakika içerisinde yurtdışından Türkçe konuşan bir danışman tarafından aranacaksınız. Sorulacak sorulara doğru cevap verebilmek için hesap sahibinin yanında olmanız yeterli olur. Uzman probleminizi gidermeden görüşmeyi sonlandırmayacaktır. Aşağıdaki bağlantıda bulunan adımları takip edebilirsiniz.

https://getsupport.apple.com/?caller=cups&PGF=PGF63005

Gönderildi : 08/04/2021 15:29

(@bilalhaksever)
Honorable Member
Konu başlatıcı

@SerkanAtes Teşekkürler.Biraz neti karıştırdım.Parola sıfırlamayı tekrar denedim.İpad sahibi iki farklı apple kimliği id oluşturmuş.

Diğerinden tekrar parola sıfırlama denedim.Güvenlik sorularını doğru cevapladım.Doğrulama için tel istedi,kod gönderdi.

Kayıtlı mail adresinede bir kod göndereceğim istersen farklı bir adres girebilirsin dedi.Onuda hallettim ve uygulamaları indirip kurdum.

Apple sen ve kimliğin gerçekten aygıt sahibi için bir sorun.Çalınma durumlarında cihaz sahibini koruyor bunu kimse inkar edemez.

Android öylemi aç bir gmail hesabı uygulamalarını indir kur.

Gönderildi : 08/04/2021 19:25

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Evet bu konuda bende Apple' ı çok beğeniyorum, kesinlikle kendi hesabımıza bile erişmek zor oluyor ama bunun hesabımızı korumak için olduğunu düşününce de mutlu oluyorum.

Geçmiş olsun.

Gönderildi : 08/04/2021 20:00

(@serkanates)
Gönderiler: 1278
Üye

Biraz reklam gibi olacak ancak yine de belirtmek istiyorum. Geçen günde bir güvenlik duvarı ürünü ile ilgili benzer bir başlık vardı. Apple'ın tasarım ve marka gücünün yanında çok kaliteli bir satış sonrası hizmeti de var. Bu durumdan da bir çok insanın farkında olmadığını düşünüyorum. Küçük bir örnek vermek gerekirse, cihazınızda yazılımsal bir sorun yaşıyorsunuz ve çözemiyorsunuz. Bir önceki postumdan verdiğim linkteki bilgileri doldurduktan 3-5 dakika sonra sizi birisi arıyor, sizi dinliyor ve sorunun çözümü için sizi yönlendiriyor, eğer gerekiyorsa izniniz kapsamında telefonunuza erişip sorunu birlikte çözmeye çalışıyor. Tabiki bu hizmetlerin bir işletme maliyeti var ve Apple ürün satış fiyatlarına bu maliyetleri de yansıtıyor. Dolayısı ile bir ürün seçerken sadece donanım olarak değerlendirmenin yanında satış sonrası hizmetlerinin de değerlendirilmesi gerekiyor ama ülkemizde satış sonrasının çok fazla önemsenmediğini gözlemliyorum. Güvenlik duvarı, sunucu veya herhangi bir yazılım ürünü tercih edilirken satınalma maliyetleri ana kalem olarak değerlendiriliyor ancak işletme maliyetlerinin genellikle gözardı ediliyor.

Not: İçerik oluşturulurken reklam amaçlanmamış olup satış sonrası hizmetler ve öneminin belirtilmesi amacı örnek olarak kullanılmıştır. Uygun görülmediği takdirde içerik kaldırılabilir. Teşekkürler.

Gönderildi : 09/04/2021 08:27

Paylaş: