Forum

Outlook askıda kalı...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Outlook askıda kalıyor.

5 Yazılar
4 Üyeler
4 Likes
3,408 Görüntüleme
(@volkantipi-2)
Gönderiler: 376
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Office 365 kullanıyoruz. Mail'imiz de gmail tabanlı. Outlook açtığımda bir süre çalışıyor. Sonra gönder al takılı kaldığını görüyorum. Hata vermiyor. Kapattığımda da arka planda outlook.exe açık kalıyor. Office 2019 kurup denedim yine aynı. 

Gmail için google sync eklentisini önermişler ama o da çözüm olmadı. Ne yapabilirim? 

Gönderildi : 13/04/2022 16:05

(@tayfuntech)
Gönderiler: 59
Trusted Member

Selamlar,

aşağıdaki yöntemi deneyebilir misiniz? benzer bir problem gibi görünüyor.

https://tayfuntech.com/2022/02/17/outlookta-gmail-calismiyor-mailleri-yuklemiyor/

Microsoft 365 Support Engineer
-----------------------------------------
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.
------------------------------------------

Gönderildi : 13/04/2022 16:31

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Selamlar, Outlook programı ile g suite çok iyi çalışmıyor, ne yazık ki önerimiz office 365 e geçmeniz (mail hizmeti olarak) olacaktır. Veya outlook için aşağıdaki gibi logları incelemeniz gerekli.

Log Analyzer (googleapps.com)

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 13/04/2022 16:35

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4298
Co-Helper

Gmail'in kendine göre kurguladığı benzeri olmayan bir yapısı var genellikle etiketlerden sorun çıkıyor. Geçen bizde taşımada garip birşey yaşadık kafasına göre filtering yapmış settings'lerde de görünmüyordu Outlook'un standartları genele uyumlu. Tayfun bey de benzerini paylaşmış fakat durdurma da yeterli olmayabiliyor uzun vade de Outlook ile kullanılacaksa etiket hiç kullanılmamalı ve gmail settings'ten all folder, yıldızlı gibi olanlar da kapatılmalıdır imap ayarlarıyla ilgili önerileri web de rahatlıkla bulabilirsiniz.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 13/04/2022 16:51

(@volkantipi-2)
Gönderiler: 376
Honorable Member
Konu başlatıcı

Gönderen: @tayfuntech

Selamlar,

aşağıdaki yöntemi deneyebilir misiniz? benzer bir problem gibi görünüyor.

https://tayfuntech.com/2022/02/17/outlookta-gmail-calismiyor-mailleri-yuklemiyor/

Bu çözdü gibi duruyor. Teşekkürler.

Gönderildi : 19/04/2022 10:58

Paylaş: