Forum

2 pc de aynı mail h...

Bildirimler
Hepsini Temizle

2 pc de aynı mail hesabını kullanmak

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
877 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

slm arkadaşlar ben biri notebook birisi de şirkette bulunan pc ye aynı mail hesabını tanımladım ve "diğer ayarlar>gelişmiş> sunucuda 1 kopyasını 10 gün süre ile tutmasını" iki pc de de işaretledim. ama evden notebook dan maillere baktığımızda şirketteyken düşen mailleri göremiyoruz. evdeyken düşen mailleri de şirkete göremiyoruz. pc ler win xp , officeler mic office 2003 pro.

Gönderildi : 14/04/2009 15:21

(@Anonim)

Merhaba,

E-mail hizmetini nasıl alıyorsunuz?Ortamınızda Exchange Server varmıdır,varsa 2003/2007?Yoksa mail hizmetini bir ISP'denmi alıyorsunuz.Biraz daha açıklayıcı bilgiler verebilirmisiniz.

Gönderildi : 14/04/2009 15:31

(@Anonim)
Konu başlatıcı

kusura bakmayın biraz geç geri dönüş yapıyorum. exchange kurulu değil bir hosting firmasından pop3 hesapları tanımlı outlook 2003 pro ya.

Gönderildi : 14/04/2009 19:00

(@Anonim)
Konu başlatıcı

kusura bakmayın biraz geç geri dönüş yapıyorum. exchange kurulu değil bir hosting firmasından pop3 hesapları tanımlı outlook 2003 pro ya.

e-posta hesapları>diğer ayarlar> gelişmiş >  iletnin bir kopyasını sunucuda bırak işaretliyoruz ve 10 gün sonra kaldır işretli ama kullanıcı 10 gun sonra o işaretler yok diye de belirtiyor acaba kendiliğinden işret kalkarmı bu şekilde sorunlar var.

Gönderildi : 14/04/2009 19:18

(@CanYerli)
Gönderiler: 143
Estimable Member

Merhaba,

"İletilirin bir kopyasını sunucuda bırak" ın işaretli olması yeterldir.10 gün sonra kaldır derken sunucudaki mailin silinme süresinden bahsediliyor,işaret kendiliğinden kalkmaz,

Gönderildi : 15/04/2009 04:04

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Merhaba,

"İletilirin bir kopyasını sunucuda bırak" ın işaretli olması yeterldir.10 gün sonra kaldır derken sunucudaki mailin silinme süresinden bahsediliyor,işaret kendiliğinden kalkmaz,

kardeş ben de hatırlıyorum kullanıcıda hatırlıyor işartlediğimizi ki zaten bu sorun dan sürekli şikayetci kullanıcı sık sık tekrarlamasından tekrarlama olayı belki işaret kalkıyo (bunu tekrarlıyor mu bilmiyorum) iki pc de de gelen - giden mailleri göremiyo birisinde görüyorsa diğerinde göremiyor bu sorun tekrarlıyor sürekli ama neden bilemiyoruz.

Gönderildi : 15/04/2009 17:19

(@CanYerli)
Gönderiler: 143
Estimable Member

Kullanıcı yapmıyorsa bunu yapsa yapsa virüs yapar,Domain varsa group policy ayarlarından böyle bir ayarın yapılandırılmadığından emin olun, güncellenmiş bir antivirüs ile o bilgisayarı antivirüs taramasından geçiriniz.

Gönderildi : 15/04/2009 19:26

Paylaş: