Excel e eklenilen c...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Excel e eklenilen command button ile pdf belgesini açtırmak  

Nursal BERBEROGLU
(@NursalBERBEROGLU)
Üye

Arkadaslar merhaba benim sorum yeni bir excel çalışma sayfasına bir buton ekleyip o butona da örn: c sürücüsü içerisindeki a dizinindeki 1.pdf dosyasını açtırmak.

aynı işlem yine excele bir buton ekleyip yine c surusundeki bir word belgesini açtırma işlemi nasıl yapılmaktadır.

Şimdiden Tesekkurler.

Alıntı
Topic starter Gönderildi : 30/03/2009 14:00
CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

merhabalar


bu işlemi macro ile yapabilirsiniz. aşağıdaki adımları takip edin.


Microsoft Office Excel 2003'te ve Excel'in önceki sürümlerinde, Formlar araç çubuğunun görünür olmasını sağlayın. Formlar araç çubuğunu görüntülemek için, Görünüm menüsünde Araç Çubukları'nın üzerine gelin ve Formlar'ı tıklatın.

Microsoft Office Excel 2007'de bir seçenek düğmesi oluşturmak için, Seçenek Düğmesi (form denetimi) öğesini Hızlı Erişim Araç Çubuğu'na eklediğinizden emin olun. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:

  1. Microsoft Office Düğmesi'ni ve sonra da Excel Seçenekleri'ni tıklatın.
  2. Özelleştir kategorisini tıklatın, Komutları seçin listesinden Tüm Komutlar'ı seçin, Seçenek Düğmesi (form denetimi) öğesini seçin ve sonra da Tamam'ı tıklatın.
Bir seçenek düğmesi oluşturup ona bir makro atamak için şu adımları izleyin:

  1. Excel 2003'te ve Excel'in önceki sürümlerinde, Formlar araç çubuğunda Seçenek Düğmesi'ni tıklatın ve düğmenin anahatlarını sayfaya çizin.

    Excel 2007'de, Hızlı Erişim Araç Çubuğu'nda Seçenek Düğmesi (form denetimi) öğesini tıklatın ve düğmenin anahatlarını sayfaya çizin.
  2. Çalışma sayfasında herhangi bir hücreyi seçin.
  3. Excel'in Microsoft Windows için olan sürümlerinde, seçenek düğmesini sağ tıklatın ve sonra da Makro Ata'yı tıklatın.

    Excel'in Macintosh için olan sürümlerinde, işletim sistemi sürümünüze bağlı olarak, COMMAND veya CTRL tuşunu basılı tutarak tıklatın. Ardından, Assign Macro'yu (Makro Ata) tıklatın.
  4. Assign Macro (Makro Ata) iletişim kutusunda, seçenek düğmesine atamak istediğiniz makronun adını ve sonra da Tamam'ı tıklatın.
Seçenek düğmesini tıklattığınızda, makro çalıştırılır.

 
CevapAlıntı
Gönderildi : 30/03/2009 17:48
Nursal BERBEROGLU
(@NursalBERBEROGLU)
Üye

Mumin bey vermis oldugunuz cevap icin cok tesekkur ederim fakat hata bende oldu ben zaten assign macro kismina kadar gelmistim bayagi bir arama yaptim fakat yeterli olmadi assign macro kismindan sonra vb tarafina yazilacak kod onemli benim sıkıntım burada basliyor.


 


Cok Tesekkurler.

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 31/03/2009 19:09
onur_cikit
(@onur_cikit)
Üye

Peki köprü oluştursanız işinize yararmı? Hücreye sağ tıklayıp köprüyü seçtiğinizde açmak istediğiniz dosyayı seçip tamamlayın.Sonra ismini değiştirirsiniz örn:xxx.doc belgesi diye.

CevapAlıntı
Gönderildi : 17/04/2009 21:24
Paylaş: