Forum

outlook index hatas...

Bildirimler
Hepsini Temizle

outlook index hatası

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
684 Görüntüleme
(@alpercaneri)
Gönderiler: 98
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba bir bilgisayarda ayda bazen haftada bir kaç defa dizin oluşturuyor sebebi olarak pst dosyasının bozulmuş olabileceğini düşünüyorum.
http://www.cozumpark.com/forums/thread/313336.aspx  Buradaki postu inceledim uyguluyorum hızlı indexliyor bunda sorun yok
Ama bazen indexleme aniden baştan başlıyor. 5 adet, 4 ü 15 gb tan 1 i 26 GB tan 5 adet pst doyası var.
Bu indexleme sorununu çözmek için; yeni pst doyası oluşturup gelen kutusunu, gönderilmiş kutusunu ve diğer ayrılmış klasörleri içirisine taşımak sorunu düzeltirmi sizce veya bundan daha iyi hızlı bir tavsiyeniz var mı.Şuan indexleme tamamlandı ama arama çubuğunun altında;
Bir hata sonucu tüm arama sonuçları sonuçlanmadı gibi benzeri bir hata veriyor.

Gönderildi : 22/10/2018 18:27

(@erdemyaglikara)
Gönderiler: 1165
Noble Member

Alper selam,

Sorun hala devam ediyor galiba öncelikle kolay gelsin son kullanıcı biraz sıkıntılı bir tipti...alternatif olarak şu şekilde yapabilirsin.

Kullanıcının son 1 yıllık maillerini yeni bir  pst'ye kopyala sonra outlook üzerinden yeni bir profil oluştur eski mailler yeni mailler diye

kullanıcı yeni mailli olan profili kullansın eski mailler profilinde ise tüm pst dosyalarını tek bir pst'ye kopyala sonrasında ise eski maillerin pst dosyasını indexleme işlemi yaparsın böylelikle kullanıcını outlook kullanmaya devam eder.

Yada Outlook versiyonu yükseltemeyi deneyebilirsin.

Gönderildi : 22/10/2018 19:20

(@alpercaneri)
Gönderiler: 98
Estimable Member
Konu başlatıcı

Alper selam,

Sorun hala devam ediyor galiba öncelikle kolay gelsin son kullanıcı biraz sıkıntılı bir tipti...alternatif olarak şu şekilde yapabilirsin.

Kullanıcının son 1 yıllık maillerini yeni bir  pst'ye kopyala sonra outlook üzerinden yeni bir profil oluştur eski mailler yeni mailler diye

kullanıcı yeni mailli olan profili kullansın eski mailler profilinde ise tüm pst dosyalarını tek bir pst'ye kopyala sonrasında ise eski maillerin pst dosyasını indexleme işlemi yaparsın böylelikle kullanıcını outlook kullanmaya devam eder.

Yada Outlook versiyonu yükseltemeyi deneyebilirsin.

Selam Erdem
Teşekkürler ederim durumuaz çok biliyorsun.Kullanıcı mailleri gelen kutusunda tutmuyor tüm maillieri klasörlendirmiş durumda en az 30 yakın klasör var
Gelen mailleri konusuna göre sınıflandırıyor buda tabi taşıma işlemini baya zoralyacak gibi.Tarih aralığında Örneğin 01.01.2018 - 23.10.2018 arasında outlooga gelen ve giden tüm alt klasörler dahil bula bilir miyim. yoksa tek tek klasörlere bakıp tarihe göre sıralayıp öle taşıyacağım buda çok uzun sürece diye düşünüyorum

Gönderildi : 23/10/2018 15:40

Paylaş: