Forum

Outlook 2007 Kullan...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Outlook 2007 Kullanıcı adı sorunu ve Outlook 2003 NK2 sorunu

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
741 Görüntüleme
(@cetinkarli)
Gönderiler: 77
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Sizlere iki tane sorum olacak. İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

1- Exchange 2010 kurulu bir sistemde kullanıcının birisinde kullanıcı adı ile ilgili bir sorun var birtürlü çözemedim. Durum şöyle,

Windows 7 64 Bit işletim sistemi kurulu bir bilgisayarda Office 2007 kurulu. AD ve Exchange tarafında işten ayrılan bir personelin ismini (Örneğin Ali Uslu), yeni kullanıcı ile değiştirdim (Örneğin; Ayşe Torbacı). Sonra kullanıcının bilgisayarındaki outlook ayarlarını yeniden yapılandırdım. Her şey normal gibi görünüyor. Kullanıcı mail gönderdiğinde karşı tarafta yeni kullanıcının adı çıkıyor (Ayşe Torbacı) fakat aynı kullanıcı gönderilmiş öğlerine baktığında ve aynı zamanda mailin çıktısını aldığın eski kullanıcı ismi (Ali Uslu) görünüyor. Bilgisayarın regedit ayarları dahil tüm eski isimleri yenisi ile değiştirdim. Posta ayarlarında düzeleceğini ümit ederek yeni profil ekleyip ayarları yeniden yapılandırdım. Ama olmadı. Fikirlerinizi benimle paylaşabilirseniz çok sevinirim.

2- Windows 10 işletim sistemi ve office 2003 kurulu kullanıcılarda NK2 ayarı düzgün çalışmıyor. Kullanıcılar yeni bir mail göndermek istediklerinde daha önce gönderdikleri bir kişiye ait ismi seçtiklerinde outlook yanıt vermiyor ve kapanıyor. Office 2003 windows 2010uyumsuzluğu ile ilgili olabilir mi?

İyi çalışmalar dilerim.

Saygılarımla
Çetin KARLI

Gönderildi : 06/02/2017 20:21

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32985
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Öncelikle ilk sorunuz için doğru yöntem yeni bir kullanıcı hesabı açmanızdır, mevcut hesap içerisindeki mailleri pst olarak export edin, yeni bir hesap açın ve o hesaba import edin.

Diğer sorunuza gelecek olursak,  Outlook 2003 artık desteklenmiyen bir ürün olduğu için kullanmamanızı tavsiye ederim, ama muhtemel W10 ile uyumlu çalışmayacaktır.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 07/02/2017 23:55

(@cetinkarli)
Gönderiler: 77
Estimable Member
Konu başlatıcı

Hakan Bey çok teşekkür ederim.

Gönderildi : 09/02/2017 11:22

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32985
Illustrious Member Yönetici

Rica ederiz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 09/02/2017 15:16

Paylaş: