Forum

Outlook 2013 ç...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Outlook 2013 çift mail gönderme sorunu

9 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
7,133 Görüntüleme
Hakan Yurtsever
(@hakanyurtsever)
Gönderiler: 61
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Outlook'da 1 mail gönderdikten sonra gönderilmiş öğelere baktığımda mailin 2 kez gönderilmiş olduğuunu görüyorum, aynı mailden 2 adet gözüküyor gönderilmiş öğeler klasöründe. Sebep ne olabilir?

Gönderildi : 13/01/2016 12:45

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4255
Co-Helper

google veya imap hesaplarında; outlook dan account da gönderilen öğeler senkronizasyonunu durdurun.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 13/01/2016 20:47

Hakan Yurtsever
(@hakanyurtsever)
Gönderiler: 61
Estimable Member
Konu başlatıcı

google veya imap hesaplarında; outlook dan account da gönderilen öğeler senkronizasyonunu durdurun.

Merhaba,

Bahsettiğiniz çözüm sadece IMAP türünde kurulu hesaplar için mi geçerli? Çünkü gönderilen senkronizasyon öğeleri ayarını bulamadım Outlook'da.  Yaşadığım sorun, şirket milimizle alakalı ve POP3 olarak kurulu.

Gönderildi : 14/01/2016 13:43

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Co-Helper

imap dışında bazı pop3 servisleri ile de alakalı. Ayar konumunu buradan bulabilirsiniz. "Gönderilmiş maillerin kopyalarını kaydetme"
http://www.msoutlook.info/question/prevent-duplicate-sent-items-gmail

Şayet bu da çözüm olmazsa bir rule buna sebep oluyor olabilir yada pop3 hizmetini sunan kişilerle konuşmalısınız bir servis, webportal ayarı sebep oluyor olabilir.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 14/01/2016 15:34

(@duhan)
Gönderiler: 10
Active Member

@ibrahimyildiz rule konusunu biraz açabilir misiniz?
Örneğin kişi to: kısmında bana mail atıyor. cc: kısmında da bir grup maili yazıyor. Ben aynı zamanda grup mailinde de varım.
Bu mail çift geliyor şuan.

Gönderildi : 21/01/2021 15:36

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Co-Helper

Gönderen: @duhan

@ibrahimyildiz rule konusunu biraz açabilir misiniz?
Örneğin kişi to: kısmında bana mail atıyor. cc: kısmında da bir grup maili yazıyor. Ben aynı zamanda grup mailinde de varım.
Bu mail çift geliyor şuan.

Sizin belirttiğiniz durumda bu gayet normal. Yukarıda sorulan konu ise tamamen farklıydı.
2 defa gelir çünkü 2 kere hedefe alınmış oluyorsunuz. Grupta siz varsanız sizi ayrıca eklememesi gerekir.
Kurumsal işleyiş olarak devamlı gerekiyorsa da şöyle yapabilirsiniz bir rule oluşturursunuz şu gruptan gelen, şu konulu veya değil mailleri sil dersiniz inbox da tek kopya tutulmuş olur.

Gönderildi : 21/01/2021 16:01

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32933
Illustrious Member Yönetici

Selam sanırım Exchange Server kullanmıyorsunuz, Exchange Server kullansanız bu bir kere gelcektir, ama diğer mail uygulamaları sanırım bunu yapamıyor.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 21/01/2021 16:23

(@duhan)
Gönderiler: 10
Active Member

@hakanuzuner evet hakan bey sirket exchance kullanmıyor. Söylediğiniz gibi durumda bundan kaynaklanıyor muhtemelen. Bilgilendirme için hepinize teşekkkür ederim.

Gönderildi : 22/01/2021 05:22

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32933
Illustrious Member Yönetici

O zaman yapacak bir şey yok, malum ne kadar ekmek o kadar köfte olayı teknolojide.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 22/01/2021 09:55

Paylaş: