Forum

Outlook 2010'da Exc...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Outlook 2010'da Exchange şifresini kabul etmiyor

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
2,598 Görüntüleme
(@hasandeligoz)
Gönderiler: 109
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Bugün şirkette WinXP kullanan kişiler Outlook'u açtıklarında  şifre istediğini söylediler. Outlookta exchange kullanıyoruz ve hepsinin işletim sistemi WinXP (zaten 3 makine XP kullanıyor). Diğer işletim sistemi (Win 7,8,10) kullanan arkadaşlarda bir problem yok. Xp kullanan arkadaşlarda pop olarak kurulum yapabiliyorum. Exchange hizmeti aldığımız firmayla görüştüğümde sunucu yönetim panelinde şifreyi sıfırlamamı ve denememi söylediler fakat yine olmadı. Kendi taraflarında bir ayar değişiklikte yapmamışlar. Outlook tarafını kontrol edin dediler. Kullanıcı hesaplarındaki parolaları yönet kısmında da kaldırdım tekrar parola eklemdim olmadı. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. Nereleri kontrol etmem gerekir? 

Not: Office versiyonu Outlook 2010 Standart'tır.

Gönderildi : 12/08/2015 15:35

(@muratkoseoglu)
Gönderiler: 208
Estimable Member

Merhaba,

Bilgisayarlardan 1 tanesini test için domainden çıkarıp tekrar almayı dener misiniz. 

Gönderildi : 14/08/2015 12:46

(@oguzhanburkay)
Gönderiler: 9
Active Member

Merhaba ;

Outlook kurulu client üzerinde Sp2 kurulumu mevcut mu? 

Gönderildi : 14/08/2015 16:02

(@hasandeligoz)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Geç cevap için çok özür dilerim. Bir makinam domainde değil ama diğerleri domainde. Buna rağmen domaindekilerden birini ççıkarıp tekrar almalımıyım?

Gönderildi : 18/08/2015 15:18

(@hasandeligoz)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba ;

Outlook kurulu client üzerinde Sp2 kurulumu mevcut mu? 

SP2 derken işletim sistemi SP3'lü zaten. Outlooktada SP2 güncellemesi mevcut.

Ben işletim sistemindendir diye tahmin ediyorum. XP sonuçta desteği sonlandırdı fakat bir anda exchange hizmetinide mi bir şekilde sonlandırdı yada böyle birşey olabilir mi? 

Gönderildi : 18/08/2015 15:25

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Şifre içerisinde TR karakter barınıyorsa autodicovery ayarlarından takılıyordur. Şifrede İ,ç,şğ,ü gibi TR karakterler barıdnıdrmayın.

Gönderildi : 20/08/2015 14:32

Paylaş: