Forum

Excel hücresin...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Excel hücresindeki kaynak kendiliğinden değişiyor.

7 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
2,077 Görüntüleme
(@Zarifbulut)
Gönderiler: 172
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar;

Server da muhafaza ettiğimiz bir Excel dosyamız var ve bu dosyayı yöneten ve okuyan olarak iki kişi görüntülüyor. Örneğin bir hücreye aynı klasördeki bir excel tablosunu kaynak olarak gösteriyorum. Fakat bir müddet sonra karşıdaki kullanıcı baksın bakmasın o excele vermiş olduğum excel kaynağı otomatik olarak : 'C:\Users\xxx\AppData\Roaming\Microsoft\Excel\ dizini altına geçiyor ve tablom bozuluyor. Ne yapmam gerekiyor yardımcı olabilir misiniz?

teşekkürler. 

Gönderildi : 24/07/2015 20:40

(@SalimAKOZ)
Gönderiler: 200
Estimable Member

Merhaba ,

Kaynak olarak gösterdiğiniz yolun başına \\serveradı\klasöradı şeklinde yazıp güncelleştirin. Bundan sonra düzelmesi gerekiyor.

Kolay gelsin...

Gönderildi : 25/07/2015 00:48

(@Zarifbulut)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba ,

Kaynak olarak gösterdiğiniz yolun başına \\serveradı\klasöradı şeklinde yazıp güncelleştirin. Bundan sonra düzelmesi gerekiyor.

Kolay gelsin...

Cevap için teşekkür ederim. Fakat bu yöntemi de denemiş olmama rağmen bir süre sonra aynı problemle karşılaşıyorum. Ne yapabilirim daha başka. 

Gönderildi : 27/07/2015 11:00

(@SalimAKOZ)
Gönderiler: 200
Estimable Member

Merhaba ,

Kolay gelsin...

Cevap için teşekkür ederim. Fakat bu yöntemi de denemiş olmama rağmen bir süre sonra aynı problemle karşılaşıyorum. Ne yapabilirim daha başka. 

Bu şekilde yaptıktan sonra ilgili hücreyi locked yapın. Bundan sonra değişmemesi gerekir. Böylece probleminiz çözülmüş olacaktır.

Kolay gelsin...

Gönderildi : 28/07/2015 00:15

(@Zarifbulut)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba ,

Kolay gelsin...

Bu şekilde yaptıktan sonra ilgili hücreyi locked yapın. Bundan sonra değişmemesi gerekir. Böylece probleminiz çözülmüş olacaktır.

Kolay gelsin...

Teşekkür ederim. Fakat hücre zaten kilitli durumda. buna rağmen değişiyor. Başka nasıl bir yol önerebilirsin? 

Gönderildi : 11/08/2015 13:13

(@Zarifbulut)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Sorun hala devam ediyor. ağ üzerinden görüntülediğim excel dosyasındaki köprüler bozuluyor ama kaynaktaki dosya bozulmuyor. yardımcı olur musunuz

Gönderildi : 27/08/2015 19:00

(@Zarifbulut)
Reputable Member
Konu başlatıcı

+up

Gönderildi : 31/08/2015 12:02

Paylaş: