Outlook 2007 - PST ...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Outlook 2007 - PST Dosya içeriği siliniyor!  

  RSS
Erhan YILDIRIM
(@ErhanYILDIRIM)
Üye

Herkese merhaba.


 Böyle bir sorunun başıma geldiğine inanamıyorum. Öncelikle kısaca durumu izah edeyim;


A kullanıcısının outlook hesabı var ve standart "Posta Kutusu"nu kullanıyor. Yakın zamanda A kullanıcısı işten ayrıldı ve yerine B kullanıcısı geldi ve kendisine yeni outlook hesabı açılarak standart "Posta Kutusu" ayarı tanımlandı. Yani mailleri server'da tutuluyor.


B kullanıcısı, önceki çalışan A kullanıcısının eski maillerini de görmek istediğini belirtti. Bu sebeple A kullanıcısı ile oturum açarak server'daki maillerini "APosta.pst" adlı bir local dosyaya kopyaladım. Oluşturduğum bu dosyayı da B kullanıcısının bilgisayarına atarak, A'nın outlook ayarlarından kaldırdım.


B kullanıcısı olarak oturum açıp, outlook ayarlarına girerek "APosta.pst" dosyasını bu hesaba eklemek istediğimde şaşkına uğradım. Zira PST dosyasının içerisinde hiçbir mail görünmüyordu! PST dosyası standart 256KB boyutu ile bomboş duruyordu. Eh, az önce A kullanıcısından yaklaşık 2GB'lık posta almamış mıydım ben? 🙁


Tekrar denedim, yine aynı şey oldu. Acaba ben mi bir yeri atlıyorum ya da bunu yapmanın başka bir yolu var, bilemedim. Bilen arkadaşlardan yardım talep ediyorum.


ÇözümPark ailesine bu değerli paylaşımlarından dolayı da ayrıca teşekkür etmek isterim. İyi çalışmalar herkese, saygılarımla.

Alıntı
Gönderildi : 08/01/2013 12:04
Rafet S. AYATA
(@rafets-ayata)
Saygın Üye Forum Yöneticisi

Merhaba,

Ortamda Exchange var mı ? Eğer varsa çekmiş olduğunuz dosyalar OST içerisinde olup bunları PST içerisine taşımamış olabilir misiniz? Ayrıca dosya NTFS izinleri ile korunuyor olabilir mi ?

Mevcut yapınızı net olarak bilmediğimden net bir şey söylemek oldukça zor. Ancak atladığınız mutlaka bir nokta var. (Office 2010 v.s. kullanıyorsanız sakın Belgelerim içerisinde Outlook klasöründe kalmış olmasın dosyalar)

 

CevapAlıntı
Gönderildi : 08/01/2013 12:39
Erhan YILDIRIM
(@ErhanYILDIRIM)
Üye

Rafet Bey merhaba.

 Öncelikle hemen belirteyim, "Document and Settings\...Local Settings\.." altındaki Outlook klasöründe ihtiyacım olan dosyaya rastlamadım. İlk aklıma gelen yer olmuştu, keşke orada olsa. 🙂

Ortamda Exchange 2008 sunucumuz var. Daha önce böyle bir şey başıma gelmemişti, baya şaşırdım doğrusu. NTFS izinleri ile ilgili de değil zira kendi oturumunda da aynı şekilde görünüyor. Kullanıcılarda Outlook 2007 ve Windows XP işletim sistemi var.

İlginiz için teşekkür ederim. Saygılarımla.

CevapAlıntı
Gönderildi : 08/01/2013 13:28
Rafet S. AYATA
(@rafets-ayata)
Saygın Üye Forum Yöneticisi

Merhaba,

Exchange versiyonuna anlamadım sanırım 2010 Exchange powershell komut dizini ile kullanıcı mailboxını export edebilirsiniz. Örnekler portalda bulunmaktadır.

Yedekleme işlemi yapın sonra o da boş olmasın 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 08/01/2013 18:30
Erhan YILDIRIM
(@ErhanYILDIRIM)
Üye

Teşekkür ederim Rafet Bey.

 Bahsettiğiniz işlemi kullanıcının kendi bilgisayarında "Al ve Ver" işlemi ile gerçekleştirdim. Bu defa sorun oluşmadı. 🙂

Yardımınız için teşekkür ederim. İyi çalışmalar.

CevapAlıntı
Gönderildi : 08/01/2013 19:36
Paylaş: