Forum

Outlook 2010 Gö...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Outlook 2010 Gönder Al Sorunu

7 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
2,600 Görüntüleme
(@kaantekkol)
Gönderiler: 831
Noble Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhaba

Windows 7 Pro 32 bit üzerinde Office 2010 std SP1 yüklü. Yapıda Exchange 2003 var. Kullanıcının mailleri pst de tutuluyor. Outlook programında gönder al yaptığımda ilerleme çubuğu %100 olup sonlanmıyor. Mail almada sıkıntı yok fakat mail gönderemiyoruz. Mail giden kutusunda kalıyor.

Yaptığım işlemler

1 - Outlook /safe mod denendi. Sorun devam etti.

2 - Yeni pst dosyası oluşturdum. Sorun devam etti.

3 - Yeni Profil oluşturdum. Sorun devam etti.

4 - Domainden kullanıcıyı çıkardım ekledim. Sorun devam etti.

5 - Office programını onar dedim. Sorun devam etti.

6 - Kullanıcının posta kutusunu kullan seçeneğinde Exchange üzerinde kalsın dedim. Sorun düzeldi.

Sorun sadece tek bilgisayarda. Posta teslim yerini exchange server üzerine taşıyınca sorun düzeliyor fakat pst de tut dediğimde sorun çözülmüyor.

Farklı ne yapabilirim?

Teşekkürler.

Gönderildi : 21/04/2012 12:55

(@kaantekkol)
Noble Member
Konu başlatıcı

Ekran görüntüsünüde paylaşmak istedim. Bu arada yeni gönderdiğim bir mail giden kutusundan çıktı. Yani mail gönderildi. Ama maili kullanıcının kendisine gönderdiğim için maili henüz alamadım 🙂

[url= http://b1204.hizliresim.com/w/p/4pznw.jp g" target="_blank">http://b1204.hizliresim.com/w/p/4pznw.jp g"/> [/img][/url]

Gönderildi : 21/04/2012 13:26

(@kaantekkol)
Noble Member
Konu başlatıcı

Outlook programını kapatıp açtığımda mail gönderiyorsam gitmiş oluyor, mail bekliyorsam gelmiş oluyor ama normal durumda mail gönderdiğimde mailin gitmesi için outlook programını kapatmak gerekiyor. Outlook stabil çalışmıyor.

msconfig üzerinden herşeyi disable ettim. (microsoft hariç)

Gönderildi : 21/04/2012 13:33

(@kaantekkol)
Noble Member
Konu başlatıcı

Office programını kaldırdım. Microsoft fixit ile tekrar kaldırdım ki register da v.s. yerlerde kayıt kalmasın. appdata klasörü içerisindeki office ve outlook klasörlerin adlarını da old olarak değiştirdim. Office programını tekrar kurdum. Profil oluşturdum ve hesabı kurdum. Yine aynı sorun ile karşılaştım. Bu sırada antivirüs v.s. devre dışı.

Yani yapılabilecek herşeyi yaptım gibime geliyor.

uzman arkadaşların geri dönüşünü rica ediyorum.

Gönderildi : 21/04/2012 15:10

(@kaantekkol)
Noble Member
Konu başlatıcı

Başlat Menüsü - Tüm Programlar - Donatılar altından Çalıştır'a tıklayalım
Komut Satırına Regedit yazarak tamam butonuna tıkladığınızda Kayıt Defteri Yöneticisi karşınıza gelecektir.
H_Key_Local_Machine - Software - Microsoft - Office yolunu izleyelim.
Office anahtarı altında outlook girdisi göreceksiniz, genişletelim ve addins girdisini bulalım
Addins anahtarı üzerinde sağ tıklayalım Ver komutu ile yedek alalım. Ardından kayıt defteri içerisinden Addins anahtarını silelim.
H_Key_Current_User - Software - Microsoft - Office - outlook yolunu izleyerek addins girdisi var mı kontrol edelim ? Var ise yedek alıp silelim.
bilgisayarı baştan başlatarak tekrar deneyin

işlemlerini yaptıktan sonra sorun çözüldü. Teşekkürler Microsoft Chat (Teknik Destek Ekibine)

Gönderildi : 21/04/2012 16:01

(@Anonim)
Gönderiler: 0

genelde eklentiler böyle şeylere sebep oluyor.

Office tüm programlarda Bluetooth eklenditiside çok problem çıkarır bu sebeple her zaman kaldırırım.

Gönderildi : 21/04/2012 16:22

(@kaantekkol)
Noble Member
Konu başlatıcı

Beni yanılgıya düşürdü sistem aslında.

Eklentileri outlook içerisinden kapatmıştım. Demek ki register dan tamamen kaldırmak gerekiyormuş.

Gönderildi : 21/04/2012 17:48

Paylaş: