Forum

Outlook 2010 'da si...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Outlook 2010 'da silinen e-mail profile kurtarma

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
753 Görüntüleme
(@EbruAyhan)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,

Problemim şu, outlook 2010 kullanılan bir makinada xp professional işletim sistemi bulunmaktadır. İlgili bilgisayar da user'ın profile silindi. Tabi doğal olarak, email profile da silindi. Bunun cache de tutulduğu başka bir yer var mı dır? O email profile'nı bulabilme imkanınım nedir?

İlgilinize şimdiden teşekkürler..

Gönderildi : 11/04/2012 15:25

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
Mailler pop3 ise ve default klasör dışında tutmuyorsanız pst dosyanız uçmuş demektir. Bu nedenle başarılı bir kurtarma yazılımı ile verileri kurtarmayı deneyebilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 11/04/2012 16:10

(@EbruAyhan)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

öncelikle teşekkürler. pop3 değil exchange. bir program buldum, diski başka makinaya takıp onunla yapmayı deneyeceğim.

Gönderildi : 11/04/2012 16:43

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Ortamda exchange varsa eğer siz exchange mail olarak kullanıyor ve kullanıcının mailinin teslim yeri exchange ise maillerinizin silinmemiş olması gerekir. Mailler Excahange üzerindemi yoksa kişinin localindeki bir pstde mi tutuluyor?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 11/04/2012 16:55

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

öncelikle teşekkürler. pop3 değil exchange. bir program buldum, diski başka makinaya takıp onunla yapmayı deneyeceğim.

Ortamda exchange varsa, backup alınıyordur sanırım. Client makine, mapi client şeklinde tanımlı ise yani outlook data dosyası ost ise, mail serverdan erişebilirsiniz. Ek olarak bir de maillere owa'dan erişmeyi dener misiniz? Eğer owadan erişebiliyorsanız, outlook tarafında yeni bir profil oluşturup mailleri çekebilirsiniz.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 13/04/2012 03:04

Paylaş: