Forum

Excel 2010 öze...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Excel 2010 özel yapıştırma Yardım...

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
3,842 Görüntüleme
(@erdiyilmaz)
Gönderiler: 58
Trusted Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar Merhaba ,

Tuhaf bir durumla karşı karşıyayım.Şimdi bir bilgisayarım da  windows 7 pro 64 bit ve üzerinde de ofis 2010 enterprise 64 bit var.Bir kaç hafta önce bu bilgisayarda excelden veri kopyalama çalışırken özel yapıştırma olmadığını gördüm..Neyse ofis programını kaldırdım tekrar kurdum.Sorunun düzeldiğini gördüm.Fakat bir kaç gün sonra aynı sorun tekrar meydana gelmiş.Sistem de herhangi bir virüs yok güncelleştirme yapılmadı.Excel ayarlamalarına bakıyorum herşey orjinal ayarlarında duruyor..Ofisi kaldırıp tekrar kurduğum da süresi belli olmadan düzeliyor ama bir süre sonra aynı sorun oluşuyor..Sizce neden olabilir fikirleriniz bekliyorum..Şimdiden teşekkür ederim..

Gönderildi : 10/04/2012 19:59

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4297
Co-Helper

http://www.excel.web.tr/archive/index.php/t-113669.html
Sizde ki durum da bu şekilde olabilir.

Denedim aynı şekilde oluyor. İki farklı versiyon (2003-2007) dosya üzerinde çalışırken özel yapıştır'ı kullanamıyorsunuz daha doğrusu pano'daki veriyi içerik olarak atabiliyor ancak bunun nedeni excel'in böyle dosyalarda iki farklı uygulama gibi çalışıyor olmasıymış. Bir çözümü bulunmuyor malesef.
Dosyalarınızı aynı versiyona çekip çalışmak durumundasınız. 

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 11/04/2012 11:34

(@erdiyilmaz)
Gönderiler: 58
Trusted Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar sorunu çözdüm.Sorun bilgisayardaki skype nin click the call özelliğinden kaynaklı olduğunu anladım.ie eklenti olarak geliyor ve program olarak kuruluyor..Mantıksız geldi ama bu program offisin regedit ayarları ile oynuyor o yüzden özel yapıştırma çalışmıyor.O eklentiyi kaldırdım ve excel /unregserver komutu ile regedit ayarlarını sıfırladım.Sabahdan beri bir sıkıntı olmadı.Bilginize..

Gönderildi : 11/04/2012 18:37

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4297
Co-Helper

Geri bildirim için teşekkürler.
Ne geliyorsa bu ofisin başına eklentilerden geliyor zaten. 🙂

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 11/04/2012 19:17

Paylaş: