Forum

Office 2003 Katılım...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Office 2003 Katılımsız Kurulum

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,684 Görüntüleme
(@FiratKaymaz)
Gönderiler: 9
Active Member
Konu başlatıcı

Office 2003 programını katılımsız olarak server aracılığıyla diğer clientlara dağıtmaya çalışıyorum.internetten ofisi indirdim içindeki pro11.msi isimli dosyayı alarak resource kit programının custom installation wizard özelliğiyle mst uzantılı bir dosya yarattım.sonrasında işin içinden çıkamıyorum.anladığım kadarıyla aşağıdaki şekilde batch file ı editlemem gerekiyor fakat bir türlü nasıl yapacağımı anlayamadım. nerede bulunur bu batch file ve nasıl aşağıdaki gibi editleyebilirim ?. bu arada normalde office yüklerken cd key de istiyor.bu bahsettiğim adımları yaptıktan sonra cd keysiz bir kurulum yapabilecek miyim? şimdiden yardımlarınız için teşekkürler...

TRANSFORMS=C:\XPCD\$\$1\install\Applications\Office2003\Unattended.MST /qb-

changed to...

TRANSFORMS=Unattended.MST /qb- 

Gönderildi : 09/04/2012 04:22

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4317
Co-Helper

Ekranda görüldüğü gibi,

ECHO.ECHO Installing Office 2003 ProfessionalECHO Please wait... 

start /wait %systemdrive%\install\Applications\Office2003\setup.exe TRANSFORMS=Unattended.MST /qb-

bir .bat veya .cmd uzantılı batch file'a bunu yazın. Notepad ile C'ye böyle bir dosya oluşturup içerisine bunları yazabilirsiniz.
cd key bilgisi unattended dan okutulması lazım. 
2007'de bu iş için ofice.xml kullanıyorduk.
Bu otomatikleştirme için autoıt de kullanabilirsiniz. 

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 09/04/2012 14:31

Paylaş: