Forum

office 2010 da nk2 ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

office 2010 da nk2 sorunu

12 Yazılar
9 Üyeler
0 Likes
2,446 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

arkadaşlar office 2010 kullanan bir kullanıcıda şu işlemleri yaptım.

outlook2012.pst diye bir pst oluşturdum varsayılan pst seçtim ve teslim kutusu olarak da  outlook2012.pst yi seçtim.

bu kullanıcı mail atarken adresleri önceden hatırlıyordu ama şimdi hayırlamıyor microsoft un sitesinde baktığımda söylenenleri uyguladım ama yine olmadı. ayrıca belirtilen klasörde sadece iki dosya var."Outlook.srs ve Outlook" dosyaları bulunmaktadır ben bu hatırlatma işini nasıl yapabilirim.

Gönderildi : 04/01/2012 15:02

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

İşletim sisteminiz Windows 7 ise C:\Users\{Your Username}\AppData\Roaming\Microsoft\Outlook lokasyondan bulailirsiniz.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 04/01/2012 15:41

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1627
Noble Member

Merhaba

Seçenekler-Kişiler kısmında "Önerilen Kişiler " kısmındaki kutucuk işaretli mi? Birde Kişilerim kısmına bakarsanız orada "Önerilen Kişiler" var mı yok mu diye bir kontrol eder misiniz.

Gönderildi : 04/01/2012 15:50

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Outlook
2010'da yapı değiştiği için direkt kopyalama ile çalıştırmak mümkün
olmuyor. Aşağıdaki adımları uygularsan Outlook.NK2 dosyasındaki
adresleri Outlook 2010'a aktarabilirsin.

Ms Outlook 2010'u kapat.

1)Outlook.NK2 dosyasını %appdata&\Microsoft\Outlook (Ör: C:\Users\admin\AppData\Microsoft\Outlook) klasörüne kopyala.

2) Start> Çalıştır'da outlook.exe /importnk2 yaz ve enter.

3) Outlook 2010'u açıp otomatik tamamlamayı kontrol et.

Gönderildi : 04/01/2012 15:56

(@Anonim)
Konu başlatıcı

İşletim sisteminiz Windows 7 ise C:\Users\{Your Username}\AppData\Roaming\Microsoft\Outlook lokasyondan bulailirsiniz.

Keyifli çalışmalar.

win 7 kullanılıyor ve burada nk2 yok sadece  "outlook.srs ve outlook.xml" dosyaları var.

ama önceden hatırlama yapılıyordu. ben sadece yini bir pst oluşturup varsayılan olarak yeni oluşturduğumu seçince bu şekilde oldu.

Gönderildi : 04/01/2012 16:03

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Yeni profilinizi adını outlook verin eski yerde bulunan bu dataları yeni yerine kopylayın.

Gönderildi : 04/01/2012 16:32

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Yeni profilinizi adını outlook verin eski yerde bulunan bu dataları yeni yerine kopylayın.

data lar aynı yerde zaten profilin adınıda kontrol ettiğimde outlook zaten ben bu işi şu şekilde çözdüm ama başka zaman başıma gelirse bu şekilde çözemem.

eski pst dosyasını bağladım yeniden teslim yeri eskisini gösterdim arşivleme yapıp 2011 maillerini temizledim ama tamda çözüm demesek oldu bir şekilde.

"C:\Users\user\AppData\Roaming\Microsoft\Outlook" burada hangi dosyaların olması gerekiyor.

örneğin başka bir bilgisayara aktarmam gerekebilir o zamn hangi dosyaları alıp ne işlem yapmam gerekli 

Gönderildi : 04/01/2012 18:59

(@ErolEREN)
Gönderiler: 25
Eminent Member

merhabalar yukarıdaki sorun ve aşağıdaki sorun bazı kullanıcılarımda mevcut henüz çözüm bulamadım

Outlook ile mail atmak isterken
eklenecek dosyayı sürükleyerek attığımda sorun yok ,örneğin excel içerisinden
e-mail yapınca yada sağ klik gönder, posta alıcısı dediğimde mail gidiyor ancak
metin bölümü boş olarak gidiyor, ayrıca gönderilmişlerde de metin bölümü
görünmüyor. Boş kalıyor bu sorun Office 2010 a geçişimizden itibaren var, tüm
kullanıcılarda olmasa da her geçen gün çoğalmakta. 

Gönderildi : 14/09/2012 14:38

(@MuhammedAYDIN)
Gönderiler: 26
Eminent Member

Yeni pst tanımlandığında kayıt defterini tamamen siliyor.

Eski pstye döndüğümüzde de kişi kayıtlarını getirmiyor. Her pst kendi içerisinde kişileri kaydediyor. Çözüme ulaşabilen var mıdır? 

arkadaşlar office 2010 kullanan bir kullanıcıda şu işlemleri yaptım.

outlook2012.pst diye bir pst oluşturdum varsayılan pst seçtim ve teslim kutusu olarak da  outlook2012.pst yi seçtim.

bu kullanıcı mail atarken adresleri önceden hatırlıyordu ama şimdi hayırlamıyor microsoft un sitesinde baktığımda söylenenleri uyguladım ama yine olmadı. ayrıca belirtilen klasörde sadece iki dosya var."Outlook.srs ve Outlook" dosyaları bulunmaktadır ben bu hatırlatma işini nasıl yapabilirim.

Gönderildi : 18/10/2012 14:30

(@cagdascapanoglu)
Gönderiler: 26
Eminent Member

Merhabalar bendede buna benzer bir sorun mevcut bende bahsedildiği gibi adresleri import ediyorum ama sonrasında outlook kapanıp açıldığında mevcut nk2 dosyasının sonuna bir old ekliyor nk2.old yapıyor ve adresleri yine göremiyorum bununla ilgili bilgisi olan ustalardan yardım bekliyorum teşekkürler

Gönderildi : 13/06/2013 12:37

Hasan Şalcıav
(@hasansalciav)
Gönderiler: 14
Active Member

Arkadaşlar, office 2010 ile gelen yeni bir durum bu.

Artık nk2 dosyası olmayacak elimizde, bunun  yerine önerilen kişiler klasörü var ve o da varsayılan pst'nin içinde geliyor. 2007 deki nk2 dosyasını 2010 içine import ettiğimizde %username%\appdata\roaming\microsoft\outlook içindeki outlook.nk2 dosyası outlook.nk2.old olarak değişiyor ve outlook bir daha bu dosyayı kullanmıyor. Artık o isimleri önerilen kişiler klasöründe saklıyor. 

Önerilen kişiler klasörüne elle girdiğiniz veya bir yerden taşıdığınız email isimleri kime kısmında yine çıkmıyor. Outlook sadece kendi kaydettiği isimleri gösteriyor.

2007 zamanında pst değiştirmek çok kolaydı ve ben arşivlemeyi bekleyip zaman kaybetmek yerine varsayılan pst'yi değiştiriyordum. 

2010 için 2 tane yöntem var.

1- Otomatik arşiv.

2- Bir nk2 editöre ihtiyacınız olacak. (NOT: Microsoft 3. party yazılımları kullanmayı önermez!) Pst'nizi değiştirmeden önce nk2edit.exe ile yedeğini alıyoruz, daha sonra pst'yi değiştirip tekrar aynı program ile aldığımız yedeği import ediyoruz.

2. yöntemi 2 yıldır kullanıyorum henüz bir hata ile karşılaşmadım. 

Gönderildi : 06/09/2013 17:50

(@GunesGOZTEPE)
Gönderiler: 32
Eminent Member

Outlook
2010'da yapı değiştiği için direkt kopyalama ile çalıştırmak mümkün
olmuyor. Aşağıdaki adımları uygularsan Outlook.NK2 dosyasındaki
adresleri Outlook 2010'a aktarabilirsin.

Ms Outlook 2010'u kapat.

1)Outlook.NK2 dosyasını %appdata&\Microsoft\Outlook (Ör: C:\Users\admin\AppData\Microsoft\Outlook) klasörüne kopyala.

2) Start> Çalıştır'da outlook.exe /importnk2 yaz ve enter.

3) Outlook 2010'u açıp otomatik tamamlamayı kontrol et.

Merhaba Ufuk Hocam,

söylediğiniz yöntemi denedim sonuç başarılı. Teşekkür ederim. 

Gönderildi : 25/08/2014 18:07

Paylaş: