Forum

Office veya windows...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Office veya windows görünüm sorunu

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
336 Görüntüleme
(@ozkangunuc)
Gönderiler: 25
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,

/

Yukarıdaki linkteki resimdeki göreceğiniz üzere  özellikle office programlarında yasadığım bir sorunun resmi var. Bunun neden kaynaklandığını çözemedim. Örneğin resimde görebileceğiniz gibi "Diğer ayarlar" bölümünü göremiyorum. Nasıl düzeltebilirim?

Gönderildi : 21/09/2011 19:16

(@recepyuksel)
Gönderiler: 1893
Üye

Merhaba,

Tanımlı POP3 mail hesabı tamamen silip yeniden tanımlamayı veya office programını yeniden full olarak kurmayı denedinizmi acaba?

Saygılarımla.

Probleminiz çözüldüğünde sonucu burada paylaşırsanız,
sizin ile aynı problemi yaşayanlar için yardım etmiş olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise "çözüldü" olarak işaretlerseniz
diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 22/09/2011 00:21

(@ozkangunuc)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Office 2007 pro plus kullanırken farkettim bu sorunu. Tamamen kaldırıp 2010 pro plus yükledim. Sonuç değişmedi. Windows'un temel görünüm sorunuda olabilir. Yada ek bir program kurulumu sonucu yaşanmış olabilir. Pc'ye ilk Windows 7 ve Office 2007 kurduğumda böyle bir sorun yoktu. Araşturma yaptım fakat buna benzer bir problem yaşayanla karşılaşmadım. Sizin bir düşünceniz varmı?

Gönderildi : 22/09/2011 02:32

(@ozkangunuc)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar,

Sorun hala devam etmektedir. Sorun hakkında biraz daha araştırma yaptım. Sorunun sadece office programı ile alakalı olduğunu tespit ettim. Windows 7 üzerinde yaptığım bütün ayarlamalara sorun kayıtsız kaldı. Office üzerinde de birtakım denemeler yaptım fakat sonuç aynı. Tek denemediğim tüm office bileşen, dosya ve ayarlarını kaldırıp tekrar kurmak. Bunun haricinde paylaşabileceğiniz bir öneriniz varsa bekliyorum arkadaşlar...

Kolay gelsin...

Gönderildi : 26/10/2011 12:29

(@TanBora)
Gönderiler: 357
Reputable Member

Yazı Tipinde sorun var bence ve fontun bozukluğundan dolayı görünen alanın dışına taşıyor diye düşünüyorum.

Gönderildi : 26/10/2011 12:45

(@ozkangunuc)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Konuya ilgili geri dönüşşş yapmak istedim. Sorunun windows'un fontlarından kaynaklandığı tespit ettim. Onarma denedim sonuç alamadım. Windows 7'nin fontlarını komple buldum ve onları sisteme adapte ettim, sorun yine çözülmedi. Sorunun devam etmemesi açısından formatlamak durumundaydım. Ancak bu şekilde sorunu giderebildim.

Eğer sizinde başınıza gelirse bu soruna ait en hızlı çözümün format olduğu düşüncesindeyim. Umarım başka bir yolu daha vardır...

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 02/11/2011 12:29

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Formattan ziyade,  dosya sekmesinde seçenekler/ kullanıcı arabirimi seçenekleri kısmında renk tipini seçip, uygulayabiliyorsunuz. Sizde siyah seçili olduğundan görüntü bu şekilde.

Keyifli çalışmalar. 

Gönderildi : 08/11/2011 01:40

Paylaş: