Forum

Outlook açılıs...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Outlook açılısında hata ve veri kaybı!

11 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
900 Görüntüleme
(@yasinakilli)
Gönderiler: 384
Illustrious Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar ,

sistemimde Exchange 2010 kurulu ve kullanıcıların pc de outlook 2007 kurulu , exchange de veritabanında oluşan problemden dolayı erişilemez haldedir , hal böyleyken kişinin pc den outlook u açtığımda resimdeki hatayı alıyorum. kişiye yeni bir mailbox açıp eski maillerinin yedeğini alıp yeniden outlook hesabı kurup maillerini aktarmak istiyorum. ancak resimdeki hatayı aldığımda "eski verileri kullan" seçtiğimde 3-4 ay önceki tarihli mailleri görüntülebilir ve bu şekilde mail backup alamıyorum 3-4 aylık mailler yok. outlook kurulum klasöründe ise .ost uzantılı bir dosya mevcut.

Bu durumda ne yapabilirim önerilerinizi bekliyorum.

Teşekkürler , iyi çalışmalar.

Gönderildi : 15/09/2011 23:55

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Bu durum genelde ofis 2010 olan outllok pst dosyasını ofis 2007ye eklerken meydana geliyor.2010 üzerinden yeni bir pst dosyasına export edip export ettiğinizi 2007ye bağlarmısınız?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 16/09/2011 12:13

(@yasinakilli)
Illustrious Member
Konu başlatıcı

Merhaba RIZA arkadaşım.

"2010 üzerinden yeni bir pst dosyasına export edip export ettiğinizi 2007ye bağlarmısınız?"  

Tam olarak anlayamadım biraz daha açarmısın?

Gönderildi : 16/09/2011 13:08

(@www-rizasahan-com)
_

Bu hata 2010 outlook pst dosyasını 2007 kullanan bir outlook sistemine bağlayınca başıma geldi bir kaç kez. Öncelikle siz sorunu tam açarmsınız neden bu hata oldu ?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 16/09/2011 13:37

(@yasinakilli)
Illustrious Member
Konu başlatıcı

olayın gelişimini şöyle izah edeyim , Exchange 2010 kullanıyoruz ve burda departman bazlı veritabanlarımız var , örneğin reklam , muhasebe vb. bunlardan biri biri zarar görmüş ve db ulaşılamaz olarak görünüyor. Kullanıcı tarafında ise outlook 2007 kurulu ve outlook ı açtığında kullanıcı adı parola doğrulaması istiyor doğal olarak. db onarma vs. birçok işlem yaptık fakat sonuç alamadık ve sorunlu olan db lerden vazgeçtik , yeni bir db açtık ve mailboxları yeniden oluşturup yeni db ye bağladık.

bundan sonra yapmam gereken kişinin pc den outlook hesabını yeniden aktif etmek ki benim bahsettiğim sorunda bu aşamadan sonra ortaya çıktı. kişinin otulook ını aştığımda resimdeki hatayı veriyor ve eski verileri kullan demeden açılmıyor. açıldıktan sonrada 3-4 ay önceki maiileri görünüyor.

benim yapmak istediğim kişinin outlook hesabını açıp enson 3-5 gün önceki tarihli maillerini dışarı çıkarıp yeniden oluşturacağım mail profiline aktarıp mail kullanmasını sağlamak.

Gönderildi : 16/09/2011 14:10

(@www-rizasahan-com)
_

Kullanıcının profilinin tutulduğu klasörün adını rename edip yeni bir profile oluşturmasını test ederek denedinizmi?

Gönderildi : 16/09/2011 14:26

(@yasinakilli)
Illustrious Member
Konu başlatıcı

dediğin şekilde yaptım fakat sonuç alamadım ???

Gönderildi : 16/09/2011 18:18

(@selahattinsadoglu)
Gönderiler: 826
Prominent Member

Merhaba,

Outlook profilini denetim masasından siliniz.Sonra tekrar baştan  bir kullanıcı oluşturup tekrar bağlantı kurunuz.

Saygılar,

Gönderildi : 16/09/2011 19:00

(@yasinakilli)
Illustrious Member
Konu başlatıcı

profil silme işlemini yaptım zaten ve bu işlem yapınca da haliyle yeni mailbox yeni bir db de olduğu için o bahsettiğim 3-4 aylık mailler gelmiyor haliyle. sorun devam ediyor ??? 

Gönderildi : 17/09/2011 13:49

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

* exchange servislerini stop et

* ontrack power control ile tüm mailboxları edb' den pst'ye export yap kenarda dursun(exchange serverda)

* Exchange dblerini ve userlardan da profilleri sil, yeni bir db yap ve userları bu yeni dbye sıfır profille bagla

* tüm userların sıfır mailboxlarına ikinci adımda çıkardığın pst'leri import et

--

Gönderildi : 17/09/2011 14:51

(@yasinakilli)
Illustrious Member
Konu başlatıcı

Hocam dediklerinizi yaptım fakat sonuç elde edemedim , eski db lere ulaşılamadığı için haliyle bütün denemelerimiz sonuçsuz kaldı. muhtemelen o kaybolan 3-4 aylık maillerden vazgeçecegiz ve sorunlu db leri onarabilirsek sonradan aktarırız.

Cevap yazan bütün arkadaşlara teşekkür ederim.

iyi çalışmalar.

Gönderildi : 19/09/2011 14:25

Paylaş: