Forum

Excel Paylaştırma

Bildirimler
Hepsini Temizle

Excel Paylaştırma

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
394 Görüntüleme
(@ismailAKBIYIK)
Gönderiler: 46
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar network üzerinden excel dosyasını paylaşarak kullandığımız bir tane excel listemiz var.

Fakat ufak bir sıkıntım var. alt tarafta düşünün sayfa1 ekranında bir şey yazıyoruz. tek bu sayfayı kullandığımızda sıkıntı yok. fakat sayfa2 yi kullandığımızda kaydet dediğimiz halde  ve excel dosyamızı akşam kapatıp açıyoruz tekrar sayfa1 olarak açılıyor. acaba bunun için ne yapmalıyız. data kaydetmem ile ilgili sorun yok. sadece en son kayıt edilen sayfa2 yi açmayıpta sayfa1 e geçiyor. excel içinde ayarları karıştırdım. netten de araştırma yaptım ama bu konuda çözüm bulamadım.

Yardımlarınızı bekliyorum. 

Gönderildi : 23/02/2011 13:49

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

Excel versiyonunuz nedir?

Gönderildi : 23/02/2011 19:18

(@ismailAKBIYIK)
Trusted Member
Konu başlatıcı

2007 ve 2010

Gönderildi : 23/02/2011 19:40

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

Office düğmesine basın, altta excel seçeneklerine girin. Açıan excel seçeneklerinde gelişmiş seçenekler kısmına girin. Gelişmiş seçeneklerde alt kısımlara doğru indiğinizde "Bu çalışma sayfasının seçeneklerini göster " var yanında "sayfa1" yazar. Burayı "sayfa2" olarak değiştirin.

Gönderildi : 23/02/2011 23:11

(@ismailAKBIYIK)
Trusted Member
Konu başlatıcı

yaptım ama değişen bir şey yok.

Gönderildi : 24/02/2011 12:36

(@sonerkoca)
Gönderiler: 194
Reputable Member

sorunu makroyla çözebileceğinizi düşünüyorum."Sheet3" yazan yere  açılırken aktifleştirmek istediğiniz sayfayı girip sayfayı Save as diyip Excel macro-enabled workbook olarak kayıt ederseniz çalıştığınız excel sayfası açıldığında belirtmiş olduğunuz sheet ten açılacaktır.

Private Sub Workbook_Open()
Worksheets("Sheet3").Activate
End Sub

Gönderildi : 25/02/2011 17:18

Paylaş: