Forum

outlook pst yedek a...

Bildirimler
Hepsini Temizle

outlook pst yedek alma ?

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
349 Görüntüleme
(@HuseyinEYOL)
Gönderiler: 66
Estimable Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar işyerimizde kullanıcıların pst leri kendi bilgisayarlarında ve geçen gün hdd arızalandı ve mailler gitti.

Normalde exchange server olması gerek ama şimdilik yok.

Daha önceden işyerine gelen tüm mailler iki yere düşüyormuş hem kullanıcıya hem de bir bilgisayara yönlendirme yapılmış galiba böle bişi olabilir mi veya farklı görüşleri olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

Gönderildi : 07/02/2011 14:40

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba farklı adrese yönlendirip oraya düşmesi mantıksız olur bir kullanıcının pst dosyası zarar görse bu sefer maillerin düştüğü yerden o kullanıcının maillerini nasıl ayıracaksınız.Bu nedenle kullanıcıların pst dosyalarını ara ara yedeklemekte yarar var.Networkte bir yer açın bunu kısayol yapın masaütüne kullanıcılar ara ara yemeğe giderken outlook programını kapatıp yedeklesinler.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 07/02/2011 14:47

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Ayrıca gönderilen maillerin bu durumda elde edilme gibi bir durumu olmuyor.

Yedekleme en manıklı çözüm

veya alternatif Gmailin ücretsiz servislerini kullanabilirsiniz.

Domain için Mx kayıtlarını yönlendirip [email protected] şekilde Gmail servislerini kullanmanıza olanak sağlıyor. (25 kullanıcıyla ve 7 GB kota ile  sınırlı sanırım)

bu mailleri de bilgisarınıza indirseniz bile Gmailde duruyorlar. Yani diskiniz göçse bile online girip gelen giden tüm mailleri görürsünüz.

tabi bu sizi tembelliğe itmesin. siz her zaman için yedek alın. Bu durumda internetiniz olmadığında erişiminizde olmayacak.

Şu an için bir dezavantajı mevcut. Youtube yasaklarından dolayı doğrudan http://mail.firma.com olarak erişim sorunlu.

ama http://mail.google/a/firma.com olarak erişebiliyorsunuz.

Gönderildi : 28/03/2011 22:07

(@GULTEZCAN)
Gönderiler: 72
Estimable Member

Gönderildi : 02/09/2013 14:29

Paylaş: