Forum

Outlook 2003 ile g&...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Outlook 2003 ile gönderilen linkler açılmıyor...!

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
428 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar.

Çalıştığım firmada güvenlik önlemi olarak GPO'da program kısıtlaması yapıyoruz. Kullanıcılara sadece çalışacak program exelerine izin verdik. Ben tüm kullandığımız program exe lerini girdim. Hatta bazı çalışan programların hangi exe yi kullandığını anlamak için görev yöneticisini kullanıyorum.

Sorum şu:

Atıyorum bir kullanıcıya server üzerinde tam paylaştırılmış bir klasör içindeki herhangi bir resmin linkini mail olarak gönderiyorum. \\filerserver\resimler\a.jpg olarak. kullanıcı gelen bu linke tıkladığında "İşlem, bu bilgisayardaki kısıtlamalar nedeniyle iptal edildi. lütfen sistem yöneticinize danışın" şeklinde mesaj alıyorlar. Ben kendi bilgisayarımda linke tıklayıp görev yöneticisinden kontrol ediyorum ama herhangi çalışan bir exe yok.

Aynı policy'i uyguladığım kullanıcılardan bazılarında bu hata geliyor. Varmı sebebini bilen.

Sistem Özellikleri:
Win Xp Pro. SP3 İE 8.0

Şimdiden cevaplar için teşekkür ederim.

Gönderildi : 12/01/2011 13:11

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Merhaba arkadaşlar.

Çalıştığım firmada güvenlik önlemi olarak GPO'da program kısıtlaması yapıyoruz. Kullanıcılara sadece çalışacak program exelerine izin verdik. Ben tüm kullandığımız program exe lerini girdim. Hatta bazı çalışan programların hangi exe yi kullandığını anlamak için görev yöneticisini kullanıyorum.

Sorum şu:

Atıyorum bir kullanıcıya server üzerinde tam paylaştırılmış bir klasör içindeki herhangi bir resmin linkini mail olarak gönderiyorum. \\filerserver\resimler\a.jpg olarak. kullanıcı gelen bu linke tıkladığında "İşlem, bu bilgisayardaki kısıtlamalar nedeniyle iptal edildi. lütfen sistem yöneticinize danışın" şeklinde mesaj alıyorlar. Ben kendi bilgisayarımda linke tıklayıp görev yöneticisinden kontrol ediyorum ama herhangi çalışan bir exe yok.

Aynı policy'i uyguladığım kullanıcılardan bazılarında bu hata geliyor. Varmı sebebini bilen.

Sistem Özellikleri:
Win Xp Pro. SP3 İE 8.0

Şimdiden cevaplar için teşekkür ederim.

alan kişinin makinasındaki jpg uzantısının ilişkilendirildigi programıda yasaklamış olabilirmisiniz 

Gönderildi : 12/01/2011 13:15

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Sadece *.jpg uzantılarda aynı sorunu yapmıyor. "www.cozumpark.com   linkindede kısıtlamalar nedeniyle diyor.

Ayrıca dediğin sorunda var mail ile gelen jpg dosyalarını açmaya çalıştığımda kısıtlamalar nedeniyle başlatılamıyor diyor.

Bu dosyaları resim ve fax görüntüleyicisi ile açtığımıza göre hangi exe ye izin vermem gerekiyor??Ben resmi kısıtlamasız bir birgisayarda açtığımda çalışan extra bir exe göremiyorum??

Gönderildi : 12/01/2011 19:54

Paylaş: