Forum

Mail Serverda Gelen...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Mail Serverda Gelen ve Giden maillerin yönlendirilmesi

7 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
340 Görüntüleme
(@ferdisakiroglu)
Gönderiler: 14
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,
firmamızda mail alışverişini outlook express üzerinden gerçekleştiriyoruz.
mail serverımız bir hosting firmasında.
mail serverın kontrol panelinde bir adet yönlendirme adresi tanımladık.
tüm kullanıcıların ayarlarında da bu yönlendirme adresi tanımlı.
kullanıcılara gelen tüm mailler sorunsuz bir şekilde bu adrese de geliyor.kullanıcılardan dışarı giden maillerinde bu adrese yönlendirilmesini istiyoruz , çalıştığımız hosting ve başka hosting firmaları ile de bunu görüştük.Hiç bir firma böyle bir özelliğin olmadığından bahsetti.
Bunu nasıl çözebiliriz?
iyi günler...

Gönderildi : 13/01/2010 14:39

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Merhaba,

Gelen maillerde trafik hosting üzerinden geçtiği için burada yönlendirme yapmanız normal.

Fakat kullanıcılarınızın kendi maili üzerinden giden mailleri yönlendirebilmeniz için outlookta kural tanımlamanız gerekli.

Kullanıcı sayınız çok değilse ve bu işi yaparım diyorsanız nasıl yapacağınızı detaylandırabilirim. 

Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 13/01/2010 15:33

(@ferdisakiroglu)
Eminent Member
Konu başlatıcı

100 e yakın kullanıcı var ama problem değil yaparım , yardımcı olursan sevinirim...

Gönderildi : 13/01/2010 15:49

(@www-rizasahan-com)
_

Bu dediğim ayar outlookta geçerli expresste olmuyor sanırım.Outlooka göre anlatabilirim ama expresse bakınıcam.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 13/01/2010 16:04

(@www-rizasahan-com)
_

Merhaba,

Test ettim çalışıyor.Kullanıcının yolladığı bir mailin kopyasını belirtilen adrese yolluyor.

Bilgilendirme için teşekkürler.

Gönderildi : 13/01/2010 16:29

(@ferdisakiroglu)
Eminent Member
Konu başlatıcı

kuralı denedim fakat sadece gelen mailleri kapsıyor.şöyleki

kendi mailim [email protected]

yönlendirilecek mail [email protected]

ben [email protected] a bir mail attıgımda [email protected] a kopyası gitmiyor.

[email protected]   bana [email protected]  mail attıgında kopya [email protected] a düşüyor.

Gönderildi : 13/01/2010 17:30

(@www-rizasahan-com)
_

Yanlış işlem yapmışsınız.Özellikle test ettim.

Kendi adresimden birine mail yollayınca gmail adresime mail gitmesi için ayar yaptım.

Kendi kendime mail attımkopyası gmaile gitti.

Neticede benden çıkan mailin bir kopyası gmaile düştü.

Adımları dikkatili izleyin çünkü denedim.

Gönderildi : 13/01/2010 17:34

Paylaş: