Forum

Office xp giden pos...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Office xp giden posta sunucusu

10 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
397 Görüntüleme
(@ozgurbt)
Gönderiler: 127
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar aşagıdaki menü Microsoft Office xp(2002)'teki gelişmiş ayarlardaki bölüm.Bu bölümde Giden sunucusu(SMTP) ktucuguna 5 rakam yazmak istiyorum.Ama 4 rakam yazmama izin veriyor.Böyle yapmamın sebebi amerikanın serverinde açılmış bir mail accountu kullanıyoruz.Giden sunucusu(SMTP) degeride 25000'dir.varmı bunun çözümü.Güncellemelerle alakalı bir sorunmu acaba.

Gönderildi : 02/12/2009 12:59

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba ,

Ofisin üst versiyonları ve outlook expreste bu durum söz konusu değil.

Bunun için regeditten bir değer girilemez ise ürünün üst versiyonunu almalısınız yada outlook expres kullanmalısınız.

Ama tabiki outlook ile expres arasında farklar var ama sizin tercihiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 02/12/2009 18:07

(@ozgurbt)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Outlook express'te Donmalar çok yaşandıgı için ve bazen ekli maillerde sorun yaşandıgı için sorun olan arkadaşlarda Office xp kuriyim dedim onunda böyle port sorunu var işte....başka yani bunun çzöümü yokmu yardım bekliyorum arkadaşlar..Office xp yi seçmemin sebebide 5 Adet lisansı elimde oldugundan...

Gönderildi : 02/12/2009 18:58

(@www-rizasahan-com)
_

Üst sürümlerde böyle bir problem yok ben ofis 2007 de denedim 65000 port mantığıyla 5 haneli rakamlar yazılıyor.

Son çare olarak 0212 33 66 999 nolu tele sorun regeditten yok ise çaresi sanırım üst versiyona geçmek zorunda kalacaksınız.Yada mail hizmeti aldığınız yer portu değiştirecek bu daha rahat olanı.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 02/12/2009 19:58

(@ozgurbt)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Rıza bey merhaba,

Bu sorunla alakalı bir çözüm vermediler.Dedilerki Office xp eski bir sürüm oldugu için artık bu yazılımın destegini vermiyoruz.Ücretli destek hattını atayarak çözüm bulabilirsiniz dedi.Bir tel numarsı verdiler orayı aradım orasıda aynı şeyi söylerdi ve ek olarakta size verecegimiz banka hesap nosuna tam hatırlamıyorum 200 yada 250 tl yatırdıktan sonra yazılımı incelemeye alacagız sorunu çözecegiz dedi. 

Gönderildi : 14/12/2009 12:35

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Office upgrade yoluna gitmeniz daha mantıklı.

Kolay gelsin. 

Gönderildi : 15/12/2009 21:53

(@www-rizasahan-com)
_

Uğur beye katılıyorum,

Ama ek olarak microsoft desteğini kesitği yazılımdan sonra size haber gruplarını önermiştir kesinlikle.

Haber gruplarının ingilizce sayfasında konu ile ilgili olarak bir post açarsanız mutlaka yardımcı olunacaktır ama port alanı girilen kısım kısıtlanmış sanırım belli bir karakter aralığında 65000 port olduğunu düşünürsek 4 haneli bir alan büyük bir handikap ama haber grupları yardımcı olacaktır mutlaka saygılarımla.

Gönderildi : 17/12/2009 01:33

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Merhaba.

1. Outlook 2002'yi kapatın.

2. Başlat->Çalıştır'ı tıklayın.

3. Açılan kutuda regedit yazıp Tamam'ı tıklayın.

4. HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Windows Messaging Subsystem\Profiles\UserProfile anahtarına ulaşın (UserProfile yerine ayarlama yapmak istediğiniz profilin adını seçmelisiniz) ve bu anahtarı seçin.

5. Anahtar seçili iken Düzen->Bul yolunu izleyerek çıkan diyalog kutusunda Aranan: alanına değiştirmek istediğiniz SMTP Port numarasını yazın ve Sonrakini Bul tuşuna basın (anlaşılacağı üzere bu adımda programda halihazırda girilmiş olan değeri bilmeniz gerekmektedir).

6. Değere ulaştığınızda onu seçin ve Düzen->Değiştir yolu ile çıkan kutuda Ondalık'ı seçtikten sonra Değer Verisi alanına istediğiniz Giden Sunucu (SMTP) numarasını girin ve Tamam tuşuna basın.

7. Dosya->Çıkış yolunu izleyerek Kayıt Düzenleyicisi'ni kapatın.

Outlookta port ayarında hala sadece 4 haneli sayı görülüyor olabilir; eğer bunu değiştirip kaydederseniz yine 4 haneli porta geri dönersiniz. Programın içinden 4 haneliden fazla haneli port tanımlamak mümkün değil.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 17/12/2009 05:19

(@ozgurbt)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Mert Bey Merhaba

Çok teşekkür ederim sayenizde sorun çözüldü...

Gönderildi : 18/12/2009 15:59

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Rica ederim. İyi çalışmalar; bol kazançlar.

Gönderildi : 18/12/2009 17:15

Paylaş: