Forum

outlook 2003 de ekl...

Bildirimler
Hepsini Temizle

outlook 2003 de ekli dosyalar görüntülenemiyor

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
355 Görüntüleme
(@murat-inciler)
Gönderiler: 126
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba, şirketçe outlook 2000 kullanıyoruz, sadece bir kişide 2003 yüklü.

sorun ise; 2000 kullanıcısından (ahmet)  2003 kullanıcısına (mehmet)  direk bir mail gittiğinde EK li dosya görünüyor ve açılıyor.   Fakat 2000 kullanıcısı (ahmet)  aynı maili birden fazla kişiye (mehmet, ali, veli vs...) yolladığında bu mail ve ekteki dosya outlook 2000 kullanıcıları tarafından sorunsuz açılırken, 2003 kullanıcısı olan mehmet maili açıyor ama ekindeki dosyanın yerine, upuzun sayfaları kaplayacak şekilde şifrelenmiş bir görüntü gibi duran karışık harf kümesi görüntülüyor. Nedeninin ne olabileceği hakkında bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum, şimdiden teşekkürler...

SAYFAYA ÖRNEK :        bu metin ekteki dosyanın içinde değil, outlookta ekteki dosyanın görüldüğü yerde çıkmakta...

0M8R4KGxGuEAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAPgADAP7/CQAGAAAAAAAAAAAAAAABAAAAIAAAAAAAAAAA

EAAA/v///wAAAAD+////AAAAAB8AAAD/////////////////////////////////////////////

////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////8J

CBAAAAYFAK8YzQfJQAAABgEAAOEAAgCwBMEAAgAAAOIAAABcAHAABQAAT3psZW0gICAgICAgICAgICAgICAgICAgICAgICAgICAgICAgICAgICAgICAgICAgICAgICAgICAgICAgICAgICAgICAgICAg

ICAgICAgICAgICAgICAgICAgICAgICAgICAgICAgICAgICAgIEIAAgCwBGEBAgAAAMABAAA9AQIAAQCcAAIADgAZAAIAAAASAAIAAAATAAIAAACvAQIAAAC8AQIAAAA9ABIAAABpAFtK7TA4AAAAAAAB

AFgCQAACAAAAjQACAAAAIgACAAAADgACAAEAtwECAAAA2gACAAAAMQAaAMgAAAD/f5ABAAAAAKIABQFBAHIAaQBhAGwAMQAaAMgAAAD/f5ABAAAAAKIABQFBAHIAaQBhAGwAMQAaAMgAAAD/f5ABAAAA

AKIABQFBAHIAaQBhAGwAMQAaAMgAAAD/f5ABAAAAAKIABQFBAHIAaQBhAGwAMQAaAPAAAQD/f7wCAAAAAgAABQFBAHIAaQBhAGwAHgQgAAUAGwAAIywjIzBcICJZVEwiO1wtIywjIzBcICJZVEwiHgQl

AAYAIAAAIywjIzBcICJZVEwiO1tSZWRdXC0jLCMjMFwgIllUTCIeBCYABwAhAAAjLCMjMC4wMFwgIllUTCI7XC0jLCMjMC4wMFwgIllUTCIeBCsACAAmAAAjLCMjMC4wMFwgIllUTCI7W1JlZF1cLSMs

IyMwLjAwXCAiWVRMIh4EQQAqADwAAF8tKiAjLCMjMFwgIllUTCJfLTtcLSogIywjIzBcICJZVEwiXy07Xy0qICItIlwgIllUTCJfLTtfLUBfLR4ERAApAD8AAF8tKiAjLCMjMFwgX1lfVF9MXy07XC0q

Gönderildi : 07/08/2009 15:03

(@ugurdasdemir)
Gönderiler: 1824
Noble Member

2003 Kullanan kişiden diğer kullanıcılara gönderildiğinde benzer sorun yaşanıyor mu ?

Sürüm farkında böyle bir şey yapması çok da söz konusu değil ama istisnalar kaideyi bozmaz  zamanında ben yaşamadım öyle

En etkili çözüm yolu şu olabilir.       open office yükleyip bir de onda deneyin derim   başka ekli dosyalarda bu sorun oluyor mu ?

Gönderildi : 08/08/2009 23:37

(@murat-inciler)
Gönderiler: 126
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Uğur bey, cevabınız için teşekkür ediyorum. Open office içinse sorunun onunla ilgili değil en azından ben böyle düşünüyorum. outlook ne yapıyorsa EK li dosyayı göstermiyor. 2000 den gelen ek, 2003 de yukardaki gibi şifreliymiş gibi gözüküyor.

Gönderildi : 10/08/2009 18:25

(@ugurdasdemir)
Gönderiler: 1824
Noble Member

Anladım

Aynı şekilde o ekli dosyayı kendi özel adresinize mail geçip denediniz mi?

Gönderildi : 11/08/2009 03:04

Paylaş: