Forum

outlook da güv...

Bildirimler
Hepsini Temizle

outlook da güvenli kip sorunu

14 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
2,382 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

slm arkadaşlar ilk önce sistemi anlatayım sistemde exchange var(server 2000 so4 ve 2003 r2 büyük bir ihtimal 2000 de tutuyor database i ) ama sadece mailler serverda tutulsun diye kullanılıyo yani pop3 hesaplar tanımlı server da tutuyor mailleri. sorunumuz xp pc de office 2003 yada microsoft officede şöyle bir sorun var outlook sürekli güvenli kip de açılıyor. normail açılmıyor.

nasıl bir müdehale yapmam gerekli arkadaşlar.

Gönderildi : 03/06/2009 19:15

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Outlooku repair etmeyi denediniz mi?

Gönderildi : 04/06/2009 01:36

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Outlooku repair etmeyi denediniz mi?

nasıl yani database değilde microsoft outlook u kaldırıp yeniden kursam çözülürmü acaba

Gönderildi : 04/06/2009 12:50

(@ugurdemir)
Illustrious Member

Evet outlooku yeniden kurmayı deneyebilirsiniz.

Gönderildi : 04/06/2009 14:12

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Evet outlooku yeniden kurmayı deneyebilirsiniz.

outlook 2007 vardı kaldırdım 2003 pro kurdum ama yine aynı hata ile başlıyor güvenli mod ile başlıyor. başka ne yapabilirim regedit den office 11.0 ve 12. ı silsem yararı olurmu?

Gönderildi : 04/06/2009 16:52

(@Anonim)
Konu başlatıcı

arkadaşlar outlook u kaldırıp sonrasında regedit den de silmeme rağmen 11.0 ve 12.0 ları yinde de bir düzelme olmadı aynı ahata ile başlayıp gücenli modda açılıyor sadece.. bunun için inşallah pc yi yeniden kurmam.

Gönderildi : 04/06/2009 17:13

(@Anonim)
Konu başlatıcı

arkadaşlar outlook u kaldırıp sonrasında regedit den de silmeme rağmen 11.0 ve 12.0 ları yinde de bir düzelme olmadı aynı ahata ile başlayıp gücenli modda açılıyor sadece.. bunun için inşallah pc yi yeniden kurmam.

arkadaşlar ben sorunu çözdüm sizinle de paylaşayım. yaptıklarımı baştan anlatayım ama sanırım ayarları resetlemekle ve varsayılan ayarları geri yüklemekle oldu.

ilk olarak ağ desteği ile güvenli modda açıp PC yi regeditden microsoft-office şn altında 11.0 ve 12.0 kayıtlarını sildim sonra 2007 kuruluydu onu kaldırıp 2003 pro kurdum. ama yine aynı hata ile outlook açıldı. outlook da yardım da ayarları sıfırla ve varsayılan ayarları geri yükle deyip ilk haline getirdim sonra açtığımda hesapları yeniden tanımladım ve sorun çözüldü bilginize

Gönderildi : 04/06/2009 17:58

(@ugurdemir)
Illustrious Member

Geri bildirim için teşekkürler.

Gönderildi : 04/06/2009 18:01

(@ErhanYILDIRIM)
Gönderiler: 30
Eminent Member

Merhaba. Bu sorun ile karşılaştığımda aşağıdaki çözüm etkili oldu. Paylaşmak istedim;

extend.dat ve outcmd.dat dosyalarının adlarını Outlook.exe çalışmıyorken değiştirin ve outlook'u tekrar başlatın.
Dosyaları aşağıdaki path'lerde bulabilirsin

extend.dat;
Windows XP
      C:\Documents and Settings\%username%\Local Settings\Application Data\Microsoft\Outlook\
Windows Vista and Windows 7
      C:\Users\%username%\AppData\Local\Microsoft\Outlook\

outcmd.dat;
Windows XP
      C:\Documents and Settings\%username%\Application Data\Microsoft\Outlook\
Windows Vista and Windows 7
      C:\Users\%username%\AppData\Roaming\Microsoft\Outlook\

Saygılarımla.

Gönderildi : 11/05/2011 14:34

Hakan Yurtsever
(@hakanyurtsever)
Gönderiler: 61
Estimable Member

Erhan Bey merhaba,

Bahsettiğiniz dosyalar belirttiğiniz path'lerde yoklar. Sorun ne olabilir?

Gönderildi : 09/12/2015 20:15

(@MehmetKurnaz)
Gönderiler: 1
New Member

Hakan Bey merhaba,

bende aynı problemi yaşıyordum ve inanın sorun o dosya isimlerini değiştirerek düzelmiyor. Sizin de buraya yazdığınızı görünce olayın genele vuran bir problem olduğunu düşündüm ve güncelleştirme merkezinden son 1-2 günde microsoft office ile ilgili gelen son 8-10 güncelleştirmeyi kaldırdım. Şimdilik sorun düzeldi. Umarım yardımcı olur. İyi çalışmalar dilerim.

Gönderildi : 10/12/2015 13:43

(@SerdarEVRAN)
Gönderiler: 3
New Member

Selam bu sorun benimde başıma geldi 2 gündür uğraşmamın neticesinde sorunu çözdüm.

Sorun Microsoftun update'lerinden 

KB3114409 güncellemesini kaldırınca çözüldü.

umarım işinize yarar..

Gönderildi : 11/12/2015 12:59

(@ramazanerdemir)
Gönderiler: 18
Eminent Member

Selam bu sorun benimde başıma geldi 2 gündür uğraşmamın neticesinde sorunu çözdüm.

Sorun Microsoftun update'lerinden 

KB3114409 güncellemesini kaldırınca çözüldü.

umarım işinize yarar..

Bildirim için teşekkür ederim.

Gönderildi : 14/12/2015 15:56

Hakan Yurtsever
(@hakanyurtsever)
Gönderiler: 61
Estimable Member

Hakan Bey merhaba,

bende aynı problemi yaşıyordum ve inanın sorun o dosya isimlerini değiştirerek düzelmiyor. Sizin de buraya yazdığınızı görünce olayın genele vuran bir problem olduğunu düşündüm ve güncelleştirme merkezinden son 1-2 günde microsoft office ile ilgili gelen son 8-10 güncelleştirmeyi kaldırdım. Şimdilik sorun düzeldi. Umarım yardımcı olur. İyi çalışmalar dilerim.

Çok teşekkürler Mehmet Bey, benim yaşadığım sorun da bu yüzdenmiş son güncellemeleri kaldırınca sorun düzeldi.

Gönderildi : 17/12/2015 12:50

Paylaş: