Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sip domain ekleme

9 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,047 Görüntüleme
(@muratuzun-2)
Gönderiler: 577
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Firmamizin ismi degistiginden dolayi skype for business servera yeni alan adimizi girmek istiyoruz.Bu islemi nasil yapabilirim.?

Gönderildi : 07/03/2018 22:30

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba,

Öncelikle yeni bir SIP domain eklemeniz gerekiyor. Aşağıda ki makaleden yararlanabilirsiniz.

https://ucsorted.com/2014/06/24/changing-sip-domains/

Sonrasında aşağıda ki script ile tüm kullanıcıların SIP domainini yeni alan adınız ile değiştirebilirsiniz.

$UserList = Get-CsUser -Filter 'SipAddress -like "*olddomain.com"'
foreach ($User in $UserList)
{
   $oldAddress = $User.SipAddress
   $newAddress = $oldAddress -replace "@olddomain.com", "@newdomain.com"
   Set-CsUser -Identity $User.Identity -SipAddress $newAddress
}

Topolojiyi publish edin

Public ve Internal DNS kayıtarını yeni domaini gösterecek şeilde düzeltmeyi unutmayın.

Gönderildi : 08/03/2018 14:01

(@muratuzun-2)
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

burada sip domainini değiştirmeden bahsediyor ben tedarikcilerimizin forest domaini lynce eklemek istiyorum bunu nasıl yaparım

Gönderildi : 08/03/2018 19:18

(@bugrakeskin)
Illustrious Member

Soruda zaten yeni domaini nasıl değiştirebilirim diye sormuşsunuz. ben mi yanlış anladım?

farkeden birşey yok, aynı alandan yapacaksınız, döküman doğrudur. İster değiştirin, ister ikinci, üçüncü, dördüncü domaini ekleyin, size kalmış.

Gönderildi : 08/03/2018 19:23

(@muratuzun-2)
Noble Member
Konu başlatıcı

adımları yaptım there was a problem verifyind the certificate from the server hatası alıyorum kullanıcı lynce login olamiyor.bu certifikayı forest domain olan dcleremi girmem gerekiyor yoksa skyp4b servera mı?

Gönderildi : 08/03/2018 19:33

(@bugrakeskin)
Illustrious Member

Yeni eklediğiniz domain için, sertifika adımlarını takip edip yeni sertifika oluşturup yüklemelisiniz. Bu adımı yapmış mıydınız? Sertifika root dc den alınıyor ve skype sunuculara yükleniyor.

Gönderildi : 08/03/2018 19:36

(@muratuzun-2)
Noble Member
Konu başlatıcı

dökümandan sertifika özelliklerinin nasıl olacağınız yazmıyor bu sertifikayı nasıl oluşturmalıyım

Gönderildi : 09/03/2018 17:45

(@bugrakeskin)
Illustrious Member

(@muratuzun-2)
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhaba burayı takip ettiğimde diğer domainlerime ait  serftikalarda oluşturuyor bunu bu şekilde yaratıp import edersem çalışan sistemim dağılır mı?

Gönderildi : 16/03/2018 20:56

Paylaş: