Forum

lync 2010 server pu...

Bildirimler
Hepsini Temizle

lync 2010 server publish hatasi

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
352 Görüntüleme
(@inanodabasi)
Gönderiler: 130
Estimable Member
Konu başlatıcı

iyi gunler arkadaslar....daha once kurdugum lync.xxx.com adli serverimi sanal ortamda dogrudan sildim.simdi yeni kurdugum lync2.xxx.com adli serverimde topolojiyi publish sirasinda su sorunu veriyor.daha onceki lync.xxx.com\rtc as the central managament .....kiscasi daha onceki olusturdugum serverle ilgili hata veriyor....daha onceki kurupda kaldirdigim serverin kalintilarini,nasil temizleyebilirim...domainde ve dns var olan kayitlari temizlememe ragmen diger kalintilari bulamadim...simdiden ilginize cok tsk ederim...kolay gelsin

Gönderildi : 25/08/2011 14:31

(@inanodabasi)
Estimable Member
Konu başlatıcı

arkadaslar anladigim kadariyla bu active directory veri tabaninda ADSI edit ile cozulebilecek birsey ama nasil yapilacagi konusunda bilgisi olan varsa yardimci olunursa sevinirim....

Gönderildi : 25/08/2011 14:54

(@inanodabasi)
Estimable Member
Konu başlatıcı

neyse ADSI edit ile configuration-services-RTC SERVICE-topology settings altinda duzelttim...

Gönderildi : 25/08/2011 15:08

(@yasinuzman)
Gönderiler: 6
Active Member

Selamlar,

Kurulu olan bir lync sunucuyu, topology'den sağlıklı ve hızlı bir şekilde kaldırmak için, şu komutu kullanabilirsiniz:

Run As, Administrator şeklinde açtığınız bir komut satırında aşağıdaki dizine gelin:

"\%programfiles%\ Microsoft Lync Server 2010\Deployment"

Ve şu komutu çalıştırınız:

bootstrapper /scorch

Bu işlem, hem sunucu üzerinden hem de Topology'den Lync dosyalarını sağlıklı bir şekilde kaldıracaktır.

İyi çalışmalar.

Yasin

Gönderildi : 26/08/2011 12:17

Paylaş: