Forum

Lync 2010 Server ku...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Lync 2010 Server kurulumu sırasında Sql Hatası

13 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
430 Görüntüleme
(@EyupAksu)
Gönderiler: 112
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar Lync 2010 server kurulumu ekranında SqlExpressRtc Failed yazıp duruyor.Internette incelediğim zaman bunu aşmak için komut verilmiş.Onu yazdığım zaman ise hata mesajı alıyorum.Lync Hata

Yardımlarınız rica ederim.

Gönderildi : 18/11/2010 23:56

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Eyüp bey merhaba,

Lync Server' ı Dc üzerine mi kuruyorsunuz ? Eğer durum bu ise bu hatayı almanız normal çünkü Lync Server' ı DC üzerine kuramazsınız.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 19/11/2010 00:16

(@EyupAksu)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Evet.Dc üzerine kurmaya kalktım.Dikkat etmemişim.

İkinci windows 2008 r2 virtual olarak kullanabilirmiyim.Ne yapmam gerekir.Yoksa harici bir makine demi olması gerekmektedir.

Yapmam gerekenleri yazarsanız çok memnun olurum.( Mevcut server üzerinde AD ve Exchange 2010 kurulu) İkinci sistemi nasıl dahil etmem gerekiyor?

Gönderildi : 19/11/2010 13:00

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Merhaba ;

Hakan hocamın yanıtına istinaden  2. bir sunucu kurup , domain'e member etmeniz akebinde işlemleri yapmanız yeterlidir. Lync server'ın kurulacağı sunucunun regional settings usa olmalıdır. Kurulum sırasında sorun yaşamamamınız için...

Kolay gelsin.

Gönderildi : 19/11/2010 17:08

(@EyupAksu)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Ufuk Hocam

Sizin makalenize göre gitmek istediğim zaman gerekli komutu girdiğimde resimedki hatayı alıyorum.

Hata

Administrator kullanıcısı ile member oldum.Hatta Administrator kullanıcısına Local Admin yetkisi dahil olmak üzere verdim.Ancak bu şekilde bir hata ile karşılaştım.Domain ortamında olmadan mı bu komutu uygulamam gerekiyor.

Bilgi verirseniz memnun olurum.

Gönderildi : 19/11/2010 17:56

(@ufuktatlidil)
Illustrious Member

Bu komutları dener misiniz.

Import-Module ServerManager

Add-WindowsFeatureNET-Framework,RSAT-ADDS,Telnet-Client,Web-Server,Web-Static-Content,Web-Default-Doc,Web-Http-Errors,Web-Http-Redirect,Web-Asp-Net,Web-Net-Ext,Web-ISAPI-Ext,Web-ISAPI-Filter,Web-Http-Logging,Web-Log-Libraries,Web-Http-Tracing,Web-Windows-Auth,Web-Client-Auth,Web-Filtering,Web-Stat-Compression,Web-Mgmt-Console,Web-Scripting-Tools-Restart

Gönderildi : 19/11/2010 18:22

(@EyupAksu)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Dediğiniz komutları uyguladığım zaman

Hata2

ekrandaki hatayı verdi.Bunu neden yapıyor.Localde bağlantıda iken mi bunları yapmam gerekiyor.

Bu komutu Lync kurulacak server üzerinde yapıyorum.Dc de herhangi bir şeyi ellemiyorum.

Gönderildi : 19/11/2010 18:33

(@ufuktatlidil)
Illustrious Member

Lync 'in kurulacağı sunucu üzerinde yapmanız gerekiyor. Sizinle paylaştığım komutu ben kullandım ve sorunsuz çalışıyor. Ayrıca 2008 sunucu domaine member ve administrator kullanıcısı ile login olması gerekiyor. Updateleri vs. full yapın. Regional settings usa olsun. Sanırım sunucu konfigurasyonunuzda bir sıkıntı var.

Gönderildi : 19/11/2010 18:43

(@EyupAksu)
Estimable Member
Konu başlatıcı

force.avf.local olarak etki alanına login oldum.Administrator ile artık bağlantı ekranında önceden direk Administrator ile giriyordu.Şimdi ekranda avf\Administrator şeklinde bağlanıyorum.Regional setting usa şeklinde.

Domaine member olayında bir farklılık var mı nasıl yapılır.Cilent bağlar gibi bağlamamız gerekmiyor mu?

Gönderildi : 19/11/2010 18:49

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Evet Xp veya bir windows 7 istemciyi domain' e almak ile o makineler nasıl member bir makine oluyor ise Lync Server içinde member bir makine lazım ancak işletim sistemi server işletim sistemi oluyor. Domain' e almak ve domainadi\administrator şeklinde oturum açmanız gerekiyor , member makinede local admin ile oturum açmamaya özen gösteriniz.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 19/11/2010 18:55

(@EyupAksu)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Yukarıdaki sorunların olması local admin ile daha önceden IIS kurmamdan kaynaklandı.Geri alıp tekrar kurunca sorun çıkmadan devam etti.

Ancak Ufuk hocamın makalesindeki uygulayarak gittiğimde sanırım gözden birşey kaçırıyorum.

Error: Error accessing share \\force.xxx.local\share - Method failed with unexpected error code 2310..   11/19/2010 10:54:13 PM   Error
             +    Error: Cannot create directory. The path is read only: \\force.xxx.local\share\1-CentralMgmt-1\CMSFileStore

Bu şekilde Publish Topology yaparken çıkıyor ve hata veriyor .Bunu nasıl aşabilirim.

Gönderildi : 20/11/2010 12:06

(@EyupAksu)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Kendim sordum kendim cevapladım gibi oldu ama başına gelen arkadaşa yardımcı olması için yazıyorum

C:\Program Files\Microsoft Lync Server 2010\LyncShare adında bir paylaşım klasörü oluşturdum.Dosyaya everyone read%exc yetkisi verdim.Ayrıca paylaşıma Administrator full yetki verdim.Sorunu aşmış oldum.

Gönderildi : 20/11/2010 12:32

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Eyüp bey bilgi için teşekkür ederiz.

Gönderildi : 20/11/2010 17:35

Paylaş: