Forum

Office Comminicatin...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Office ComminicatinServer 2007 R2 Kurulumu

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
405 Görüntüleme
(@FatihEKiCi)
Gönderiler: 9
Active Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar meraba,

Hakan hocam ın blogundaki makaleye göre kurmaya çalışıyorum ocs yi ama hala tamamlayamadım mutlaka bir yerlerde hata çıkıyor bir türlü halledemedim.

http://www.hakanuzuner.com/index.php/2009/05/microsoft-office-communications-server-2007-r2

Bu makaleye göre ilerledim neredeyse tamamlamak üzereydim :). Şu anki sorunum ise

Tüm bu ayarlardan sonra ocs konfigurasyon kısmı bitti. Fakat Son olarak Active Directory users ile ocs 2007 entegrasyonunu yapacağız ve ocs 2007 ile ilgili birkaç ayardan bahsedeceğim.

image036

Active Directory Users and Computers yönetim ekranında bir kullancıya sağ tıkladığımızda farklı birkaç seçeneğin eklendiğini görebildiğimiz kısım benim bu ekranda değişiklik olmadı.

Ama http://ip_adresi:port_no olarak giriş sayfasına ulaşabiliyorum. Kurulum sırasında bir çok sorun yaşadım sertifikalar filan uzak olduğum konulardı bir kaç arkadaştan yardım aldım, nette araştırdım vs. son olarak buradayım.

Konuyla ilgili bir arkadaş yardımcı olabilirse çok sevinirim iyi çalışmalar.

Gönderildi : 05/10/2009 03:15

(@cenkbalci)
Gönderiler: 72
Trusted Member

Merhaba,

Eğer bu kısımlar AD üzerinde gelmiyorsa kurulum sırasında Schema yı başarılı extend edememiş olabilirsiniz.

Bence kurulum adımlarının tekrar üzerinden geçin derim.

iyi çalışmalar.

Gönderildi : 05/10/2009 23:45

(@erdemakyol)
Gönderiler: 3
New Member

Merhaba Fatih Bey;

Oncelikle ben de OCS ile yeni ilgilenmeye
basladim ama yine OCS kurulumuna ait bu siteden edindigim bilgiler
dogrultusunda sunu belirtmek istiyorum; OCS 2007 x64, DC x86
platformunda calisiyor ve siz DC uzerindeki  AD ile islem yapmaya calisiyorsaniz; OCS cd si icersindeki support bolumunde yeralan kurulumlari yapmaniz gerekmekte. Konuyla ilgili olarak OCS kurulumu videosu mevcut sitede.

Saygilarimla.

Gönderildi : 24/03/2010 17:04

Paylaş: