Forum

Exchange Plan 1'e g...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange Plan 1'e geçiş

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
696 Görüntüleme
(@altansimsek)
Gönderiler: 212
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Kurum içerisinde Exchange 2010 üzerinde 200 mailboxlı bir mail yapımız var. Office 365 Exchange Plan 1 satın aldık. İçerdeki yapıyı olduğu gibi 365'e aktarabilmem için gerekli olan kurulum adımları nelerdir. Bu geçişi nasıl yapabilirim ? 

Gönderildi : 12/11/2018 15:58

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Bu adım için farklı metotlar izleyebilirsiniz. Ancak aşağıdaki yöntemler size minimal problem çıkartıp, geçiş sürecini hızlı tutacaktır.

1-Onmcisrosoft.com olarak deneme hesabını hızlıca alın.

2-Üyeliğinizi aktive edin.

3-Domain eklemeden önce tüm kullanıcılarınızı onmicrosoft.com alan adı ile oluşturun.

4-Gerekli password kişi bilgileri v.s. bunları tanımladıktan sonra yönlendirme, grup oluşturma gibi işlemler varsa bunları halledin.

5-Cuma akşamı gerekli dns ayarlarını yaparak alan adınızı ofis 365 konsoluna ekleyin.

6-Tanımlanan tüm kullanıcıların onmicrosoft.com uzantısını şirketiniz.com olarak değiştirin.

7-Eski mailleri sürükle bırakla yeni ost içine atın.

8-Bilgiayarları açık bırakarak eski maillerin ofis 365 üzerine taşınmasını  sağlayın.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 12/11/2018 16:07

(@erdemyaglikara)
Gönderiler: 1165
Noble Member

Merhaba,

Ümit hocamınız konuyla ilgili bir web casti mevcut incelemenizi tavsiye ederim.

http://umit-seyhan.com/office-365/office-365-cutover-migration/

Gönderildi : 12/11/2018 16:20

(@altansimsek)
Gönderiler: 212
Reputable Member
Konu başlatıcı

Bu adım için farklı metotlar izleyebilirsiniz. Ancak aşağıdaki yöntemler size minimal problem çıkartıp, geçiş sürecini hızlı tutacaktır.

1-Onmcisrosoft.com olarak deneme hesabını hızlıca alın.

2-Üyeliğinizi aktive edin.

3-Domain eklemeden önce tüm kullanıcılarınızı onmicrosoft.com alan adı ile oluşturun.

4-Gerekli password kişi bilgileri v.s. bunları tanımladıktan sonra yönlendirme, grup oluşturma gibi işlemler varsa bunları halledin.

5-Cuma akşamı gerekli dns ayarlarını yaparak alan adınızı ofis 365 konsoluna ekleyin.

6-Tanımlanan tüm kullanıcıların onmicrosoft.com uzantısını şirketiniz.com olarak değiştirin.

7-Eski mailleri sürükle bırakla yeni ost içine atın.

8-Bilgiayarları açık bırakarak eski maillerin ofis 365 üzerine taşınmasını  sağlayın.

Rıza hocam, anlatımınıza yakın bir metod izledim, 1.adımda tarif ettiğiniz örneği direk domain ile başlayarak yaptım ve son olarak Cuma akşamı dns kayıtlarını güncelledim hiçbir sorun yaşamadım, verdiğiniz değerli bilgiler için çok teşekkür ederim. 

Gönderildi : 09/12/2018 01:39

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Ben teşekkür ederim. Exchange yüküne girmeden, keyifli bir ortama hoş geldiniz diyelim:)

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 09/12/2018 02:39

Paylaş: