Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Azure üzerinde Server 2016 Standard kurulumu

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
504 Görüntüleme
(@burakkamek)
Gönderiler: 10
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar. Azure üzerinde Server 2016 Standart sanal makine kurmak istiyoruz. Ancak gördüğüm kadarıyla sadece Datacenter versiyonları kurulabilmekte. Elimizde Server 2016 Standart lisansımız da mevcut. Bu lisans ile kurulum yapmanın bir yolu var mı? Ya da lisansa sahip olduğumuzda ne gibi avantajlar sağlayabiliriz?

Gönderildi : 04/12/2017 14:18

(@cumhuraltan)
Gönderiler: 703
Üye

Selamlar ;

Azure'da  yapılan ödemelere OS lisans'ı da  dahildir.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Probleminiz çözüldüğünde, Konunuzu "ÇÖZÜLDÜ" olarak işaretleyerek benzer problemi yaşayanlara yardımcı olabilirsiniz.

Gönderildi : 04/12/2017 15:21

(@burakkamek)
Gönderiler: 10
Eminent Member
Konu başlatıcı

Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim. Ancak daha önce şu şekilde bir yazı okuduğumu da hatırlıyorum."Mevcut OS linsansa sahipseniz belirli bir indirim hakkını elde etmiş ollursunuz" tarzında. Tahminime göre bu şekilde bir avantaj sağlayabilirsek, daha çok kaynak hakkını da elde etmiş oluruz diye düşünüyorum 🙂

Gönderildi : 04/12/2017 16:24

(@ZaferALTI)
Gönderiler: 63
Trusted Member

Selamlar,

Galiba bunu kastettiniz, azure üzerinde sanal makina oluştururken mevcut bir lisansa sahip misiniz diye soruyor koşulları sağlıyorsa hibrit avantajdan yararlanabilirsiniz: https://docs.microsoft.com/tr-tr/azure/virtual-machines/windows/hybrid-use-benefit-licensing

Gönderildi : 07/12/2017 11:58

Paylaş: