Forum

Office 365 - Outloo...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Office 365 - Outlook sürekli mailleri download ediyor

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
3,943 Görüntüleme
(@DenizASLAN)
Gönderiler: 808
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Birkaç gündür bir sorunla uğraşıyorum.

Office 365 üzerindeki maillerimi Outlook 2016 ya sürekli download ediyor, bitiriyor 8 GB kadar maili indiriyor, sonraki gün tekrar başlıyor download işlemine.

neler yaptım,

1- Microsof tan temin ettiğim, OffCAT yazılımı ile bir tarama yaptım.

2- Gelen Kutusu 4 GB den büyük vs.. diyordu, zaten 30 kullanıcım var, herkesin Gelen kutusu 4GB den büyük bir sorun yok, bende sorun oluştu, uyarıda olabilir dediği için, mail arşivlemesi yaparak Gelen Kutusu boyutunu 1.1 GB ye kadar düşürdüm.

3- ilginç ama bu raporda Otomatik tamamlama listesindeki kullanıcı sayısında bir sınır olduğunu fark ettim, 1000 adet saklayabiliyormuş, benim Outlook %90 dan fazlasını geçmiş uyarıda bulunduğundan tüm otomatik tamamlama listemi içim kan ağlayarak sildim.

4- Bunların hiçbiri çözüm olmadı, şimdi şunu denemek istiyorum, OST dosyasını farklı bir diske kaydetmek, aslında pc de takılı disk SSD bir disk ve gayet sağlıklı çalışıyor, ama yine de 2. bir disk takıp OST dosyasını buraya atarak test etmek istiyorum bunun yolunu bulamadım. Google da bazı sitelerde adımlar var ama o şekilde OST dosyasının yerini değiştiremedim.

Şu anda online mod ile zar zor çalışıyoru, yardımcı olacağını düşündüğünüz başka adımlar varsa iletirseniz onları da denemek isterim, artık yapacak bir şey kalmadı nasılsa 🙂

Teşekkürler

Gönderildi : 11/10/2016 16:56

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Bu durum tüm kullanıcılarda var mı?
Owa üzerinde durum sağlıklı mı?
Kullanıcıların hepsinin ofis sürümü aynımı ve sürümler nedir?
Ofis güncellemeleri tam mı?
Mobil cihazlarda durum nedir ?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 11/10/2016 23:54

(@DenizASLAN)
Noble Member
Konu başlatıcı

Rıza selam,

Bu durum tüm kullanıcılarda yok hali hazır tek e3 paketi olan kendim yaşıyorum,

OWA üzerinde yoğun bir kullanımım yok, biraz test ettim mailinden sonra şu anda durum sağlıklı görünüyor, Fakat farklı bir makineye daha outlook 2016 kurdum onda da bir türlü cache mode olarak indirip güncellemesini bitiremedi... şu anda o makinenin office güncellemesini bitirmesini bekliyorum tekrar test edeceğim.

office sürümlerimiz genelde 2010, 6 kullanıcımda Office 2016 çalışıyor.

Office güncellemeleri tam evet.

Mobil cihazlar 3 günlük veri alıyor, kayda değer bir sıkıntı göremedim.

Birkaç  offCAT raporu sonucu paylaşmak isterim

1- When Outlook opens an email message containing an image, temporary files are written into the path specified by the 'Cache' value in the registry under 'HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\User Shell Folders'. If this path is not the default setting, Outlook may be unable to render the image.

For your version of Windows, the default path is:

%userprofile%\appdata\local\microsoft\windows\INetCache

2 - In your Inbox, you have 6292 items on the server but there are 6291 items in your local .ost file. This situation typically occurs when you have a synchronization filter configured for the Inbox folder.

Click the 'Click here ...' link for steps to determine if you have a Synchronization Filter on your Inbox folder.

3- When you right-click a Calendar folder and then click Share, the 'Publish to WebDAV Server' is missing because your administrator made changes to the Sharing Policy for your organization or your personal mailbox.

Click the 'Click here ...' link for additional details on this issue.

4- Outlook is in cached mode, but shared folders are not being cached as well. You may encounter performance issues in this configuration.

To enable the downloading (caching) of shared folders, click the 'Click here ...' link and then follow the steps under the 'Synchronize data in shared folders' section of the article. (Ignore the fact the article is written for Outlook 2007)

5- Outlook is in cached mode, but shared folders are not being cached as well. You may encounter performance issues in this configuration.

To enable the downloading (caching) of shared folders, click the 'Click here ...' link and then follow the steps under the 'Synchronize data in shared folders' section of the article. (Ignore the fact the article is written for Outlook 2007)

Gönderildi : 12/10/2016 12:45

(@HalitSiMSEK)
Gönderiler: 94
Estimable Member

merhaba,

karşılaştığım bi sıkıntı 2 farklı şekilde gördüm

1. Pst dosyası bozuluyor scanpst tarzı bi programla onarmanı tavsiye ederim. yüksek ihtimalle düzelmez 🙂 yeni pst aç eskisi arşiv gibi kalsın derim.
  2. pst bozuluyor ve outlooka her açtığında sunucudaki tüm mailleri indirmeye çalışıyor. bozuk olan kısma geldiğinde outlook kapanıyor her açıp kapatmada aynı sıkıntı devam ediyor. webmailden hatalı kullanıcının mailini aç bozuk maili sil sorun düzelir fakat pst bozuk olduğundan sorun tekrarlıyacaktır. dikkat ettiğim kadarıyla alakası varmı bilmiyorum özellikle toplu ve yüksek boyutlu maillerde bu pst sıkıntıları çok sık yaşanıyor. 

saygılar kolay gelsin. 🙂

Gönderildi : 12/10/2016 17:09

(@DenizASLAN)
Noble Member
Konu başlatıcı

merhaba,

karşılaştığım bi sıkıntı 2 farklı şekilde gördüm

1. Pst dosyası bozuluyor scanpst tarzı bi programla onarmanı tavsiye ederim. yüksek ihtimalle düzelmez 🙂 yeni pst aç eskisi arşiv gibi kalsın derim.
  2. pst bozuluyor ve outlooka her açtığında sunucudaki tüm mailleri indirmeye çalışıyor. bozuk olan kısma geldiğinde outlook kapanıyor her açıp kapatmada aynı sıkıntı devam ediyor. webmailden hatalı kullanıcının mailini aç bozuk maili sil sorun düzelir fakat pst bozuk olduğundan sorun tekrarlıyacaktır. dikkat ettiğim kadarıyla alakası varmı bilmiyorum özellikle toplu ve yüksek boyutlu maillerde bu pst sıkıntıları çok sık yaşanıyor. 

saygılar kolay gelsin. 🙂

Halit bey, teşekkür ederim cevabınız için.

1- Office 365 exchange online kullandığımız için dosya OST olarak duruyor ve defalarca sildim ve tekrardan download ederek temiz kurulum yaptım. OST nin bozuk olmasına ihtimal vermiyorum. scan OST diye bir yazılım da var, olmadı onu kullanırım.

2- bozuk bir mail buna sebep olabilir mi bilemiyorum, ama şayet varsa böyle birşey sorunu yaşamadan önce yani Pazartesi günü (10.10.2016)tarihinde gelen bir mail buna sebep oldu keza o gün yaşamaya başladım sorunu ...  onu da şu şekilde deniyorum şimdi, servislerden ve toplu gelen maillerin tamamını sildim şimdi, bakalım neler olcak.

Gönderildi : 12/10/2016 19:28

(@HalitSiMSEK)
Gönderiler: 94
Estimable Member

Rica ederim 🙂

Sonucu bekliyoruz yardımcı olabildiysek ne mutlu bize iyi çalışmalar 🙂

Gönderildi : 13/10/2016 11:40

(@DenizASLAN)
Noble Member
Konu başlatıcı

merhabalar,

pek çok işlem yaptım, windows 10 ve Office 2016 güncellemesi vs..

shared mailbox download et seçeneğini kaldırdım hesap ayarlarında, ve shared mailboxa gelen tüm reklam, sistem vs.. mailleri temizledim ve arşivledim.

sonrasında düzeldi,

güncelleme ile mi düzeldi, yoksa shared mailboxa gelen mailleri arşivledim ve oradaki bozuk bir mail sebep oldu da ondan mı düzeldi emin değilim ama düzeldi, son 3 - 4 gündür sorunsuz devam ediyorum.

Tekrar teşekkürler ederim yardımlarınız için...

Gönderildi : 17/10/2016 18:42

Paylaş: