Forum

Ofis365 dağıtım gru...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Ofis365 dağıtım grubunun otomatik güncellenmesi

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
3,365 Görüntüleme
(@Mevlut_Unlu)
Gönderiler: 64
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar;

ofis365 üzerinde bir dağıtım gurubum var ben lisans atadığım ve yeni açtığım kullanıcılarımın otomatik olarak bu gruba üye olmasını nasıl sağlayabilirim aynı zamanda tersi de olsun istiyorum artık kullanılmayan posta kutusunun bu gruptan otomatik olarak çıkmasını da nasıl sağlarım.

Eğer bunları yapamıyorsam IK departmanına panelden sadece bu dağıtım grubunu yönetme yetkisini verebilir miyim var olan roller bunu sağlamıyor sanırsam panelden yetki tanımlayıp outlook'tan yönetmelerini sağlayabiliyorum ama direk panelden olabilirse daha iyi olur.

Gönderildi : 05/09/2016 16:26

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Merhaba dinamik gruplar tanımlamak mümkün.
https://www.youtube.com/watch?v=AHsxnQiiV78

Ayrıca yeni arayüzde ana ekrandaki gruplarda değil Exchange yönetim ekranında gruplar tabına geldiğinizde + buyonuna dıkladığınızda dinamik grup ekleme işlemini gui ortamdan yapabilmektesiniz.

Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 06/09/2016 00:14

Paylaş: