Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

365 geçişten sonra ofis içi mail problemi

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
389 Görüntüleme
(@alisol)
Gönderiler: 205
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Ofis365 e geçtikten sonra ofis içindeki kişiler birbirlerine mail gönderemiyorlar.isimleri çözmüyor ilginç bir şekilde.Ancak to kısmına manual olarak mail adresini belirttiğinizde gidiyor.

Örneğin 365 e geçmeden önce kullanıcının mailbox ına gelen bir mail i reply etmek istedğinde de bu sorun yaşanıyor.Exchange Server'ı down ettiğim içinmi oluyor olabilir bu sorun ?

Gönderildi : 26/09/2013 21:09

(@gokhanvarol)
Gönderiler: 76
Estimable Member

merhabalar,

sorun sadece kendi içinizde oluyor ise client tarafında nk2 dosyalarını temizlemeniz gerekiyor sebebi de daha önceden local de exchange sunucu var ise cache olarak orayı gördüğü için maili iç exchange atıyor o da olmadığı için hata alıyorsunuzdur. Canlı ortamlarda geçiş sırasında sık rastladığım bir problem olmaz ise tekrardan yardımcı olmaya çalışırım. 

Gönderildi : 27/09/2013 02:12

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

+1 Hocama katılıyorum eski cache olarak tutulan kişileri bir kez silin sonrasında sorun kalmayacaktır.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 27/09/2013 12:07

(@alisol)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Sorunun bu olduğunu bende düşündüm buna benzer birşey birkac yıl once yasamistim ve dediginiz adımlarla cozmustum.Ancak  bu sefer olmuyor..Zaten her kullanıcıya yeni profil olusturdum, dolayısıyle N2K dosyaları zaten 0.Cache denen birşey yok ortada.

Yeni mail gonderirken cache de kimse olmadıgı icin zaten herkes To kısmına sıfırdan yazıyor gidecek adresi.Bu noktada sıkıtnı yok..Mail gidiyor..

Ancak mailbox'da ki eski gelen maili yani 365 e gecmeden onceki mailleri reply etmek istedigimizde bu sorunla karsilasiyoruz..

Gönderildi : 27/09/2013 12:22

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Bunun çözümü malesef bu siz manuel olarak n2k kişilerini silerseniz kişilerde listeden seçmek zorunda kalır ve mail yollamada sorun yaşamaz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 27/09/2013 14:01

(@alisol)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Yeni mail yollarken kişilerden seçebiliyorlar zaten sıkıntı yok.

Ancak Eksi bir maili reply dediginde TO kısmında reply daki kişiler otomatik olarak çıkıyor biliyorsunuz.Onları silip tekrar yazmak zorunda kalıyorlar.

Sebebini anlayamadım bir türlü. 

Gönderildi : 27/09/2013 15:14

Paylaş: