Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

office 365 lync

7 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
298 Görüntüleme
(@muratdelibal)
Gönderiler: 103
Estimable Member
Konu başlatıcı

admin haricindeki kullanıcılar ile logon olamıyorum acaba sorun ne olabilir ? 
Not deneme sürümü kullanıyorum suanda

Gönderildi : 10/08/2012 16:21

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18030
_

Daha önce çalışıyormuydu? Kullanıcıların owa üzerinde lync oturumları açılıyor mu?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 10/08/2012 16:43

(@muratdelibal)
Estimable Member
Konu başlatıcı

valla rıza abi bu attıgın cevaptan once cevapladın sayılır sorumu 🙂 lync sadece ingilizce destek veriliyormus ve sen bunu birisine söylemişsin forumda bende aradım taradım buldum degistirdim oldu. Eğer zahmet olmazsa sana başka bir sorum daha olucaktı 🙂 exchange serverim olmadan nasıl bir mail adresi tanımlayabilirim. yani [email protected] diye bir exchange serverim yok ama bunu office 365 üzerinde gerçekleştirebilirmiyim ? 

Gönderildi : 10/08/2012 18:29

(@www-rizasahan-com)
_

delibal.com alan adını ofis 365 üzerinde add domain diyerek eklemen gerekiyor. Senden Dns üzerinde örnek olarak "ms54523123" şeklinde bir txt kaydı açmanı istiyor. Bunu yaptıktan sonra eklemeye çalıştığın domaini doğrulama işlemi yapıyor ve ekliyor. Sonrasında domainler kısmında delibal.com domainini seçinçe üstteki dns setting linkine tıkla. Bu link üzerindeki dns ayarlarını hosting hüzmeti aldığın yerde açınca kayıtların oturması bir kaç saat zaman alıyor. Bu aşamadan sonra bu domainle kullanıcı açar dış dünyaya mail atar alırsın.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 10/08/2012 19:05

(@muratdelibal)
Estimable Member
Konu başlatıcı

yani alan adı ekle dedigimde ilk secenegi sectigim zaman bana ms= ile baslayan bir numara veriyor bunun ile public dns hizmeti aldıgım firmadan bir txt kaydı istemem mi gerekiyor ? o bana verdigi ms= ile baslayan numaranın yanında 1 saat diyordu o bir geçerlilik süresimi yoksa ms kaydını txt şeklinde girdikten 1 saat sonra mı gelebilir diyor ? 🙂 cok soru sordum ama k.bakmazsın inş abi 😀

Gönderildi : 10/08/2012 20:47

(@www-rizasahan-com)
_

o kaydı online dns paneli varsa oradan tanımlayacaksın yoksa hosting firmana ver onlar açsın. O 1 saat olayı ttl süresi. Kayıt hosting firmanın güncelleme aralığına göre aktif olur. Normalde 15-20 dakika içinde aktif olur. Bu şekilde ofis 365 üzerinden kayıt doğrulama işlemini yapabilirsin.
Forum sorularımıza yanıt bulmak için bu konuda rahat ol takıldığın yerde sor.

Gönderildi : 11/08/2012 02:46

(@muratdelibal)
Estimable Member
Konu başlatıcı

🙂 sagol abi teşekkür ederim . bir sorum daha olucak simdi exchange olmayan bir firmada bunu yapabilirim ancak exchange i olan bir firmada bunu yapar isem kendi exchange server ı ile replicasyon yaparmı yoksa bir karışıklık olurmu ? yani mx ve ptr kayıtlarını yonlendirdigim bir mail sunucumun oldugu alan adının txt kaydınıda girer isem mailler hangi yol ile bana gelir yada 2 serverada gelirmi ?  sorum biraz karışık oldu ama aslında basit bi soru kendimi tercüme edemedim desem yeridir 😀

Gönderildi : 11/08/2012 17:50

Paylaş: